نقوی حسینی مطرح کرد:

نگرانی از عکس العمل کشورهای اسلامی دلیل اعلام مجدد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: دونالد ترامپ به دلیل نگرانی از عکس العمل کشورهای اسلامی منطقه مجددا اعلام کرده که نیروهای خود را از سوریه خارج خواهد کرد.

   خانه ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی در خصوص اظهارات سخنگوی کاخ سفید مبنی اینکه دونالد ترامپ خواهان بازگرداندن نیروهای آمریکایی در اسرع وقت از سوریه است، گفت: آمریکایی‌ها و در رأس آنها دونالد ترامپ به طور مدام اقدامات متناقضی را انجام می‌دهند، از سویی اعلام می‌کند که در خاورمیانه هفت تریلون هزینه کردند و هیچ منفعتی به دست نیاوردند، اما با این حال به دنبال خروج نیروهای آمریکایی از سوریه هستند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها از سوی دیگر ناوهای خود را به دریای مدیترانه فرستاده و جنگنده‌ها و نیروهای آموزش دیده خود را به سوریه اعزام می‌کند تا در سوریه عملیات نظامی انجام دهند. لذا این اقدامات متناقض ترامپ و آمریکایی‌ها قابل حل نیست.

وی افزود: اعلام مجدد ترامپ مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نیز به دلیل نگرانی از عکس العمل کشورهای اسلامی و منطقه است، زیرا برای آمریکایی‌ها از دست دادن جان شهروندانشان در خاک سوریه بسیار سخت است از این رو چنین اظهاراتی را مطرح کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها نیروهای انسانی خود را از سوریه خارج کنند اما همچنان به مداخله نظامی بدون نیروی انسانی ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که مدعی شده ترامپ را قانع کرده تا نیروهای آمریکایی را «برای مدتی طولانی» در سوریه حفظ کند، اعلام کرد، دونالد ترامپ خواهان بازگرداندن نیروهای آمریکایی در اسرع وقت از سوریه است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، تحولات خاورمیانه، سوریه، مجلس شورای اسلامی