دهقانی:

سوریه در حمله اخیر توانایی دفاعی خود را به خوبی نشان داد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را نقض حاکمیت این کشور دانست و گفت: حمله اخیر به سوریه نه تنها این کشور را تضعیف نکرد که از این به بعد محور مقاومت با اقتدار بیشتری انجام وظیفه خواهد کرد.

 خانه ملت؛ کمال دهقانی اظهار کرد: براساس موازین بین‌المللی و منشور ملل متحد شورای امنیت عالی‌ترین رکن برای تصمیم گیری در سطح بین‌المللی جهت برقراری نظم و امنیت است. اگر قرار به نقض حاکمیت کشوری باشد و یا اینکه کشورها در سطح بین‌المللی جنگ راه بیندازند باید از شورای امنیت با پنج عضو دائم و کشورهای دیگر مجوز بگیرند.

وی افزود: در مورد حمله به سوریه اتهامی به این کشور زده شد و بلافاصله آمریکا با انگلیس و فرانسه ائتلافی تشکیل داد و سوریه را بمباران نمود. بعد از آن بود که سازمان ملل دستور بازرسی درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را داد. این یعنی کار برعکس انجام شد. به جای اینکه تحقیق کنند که آیا سلاح شیمیایی استفاده شده و اصلا چه کسی آن را به کار گرفته، بلافاصله این سه کشور با اجماع دست به نقض حاکمیت سوریه زدند.

دهقانی با اشاره به مخالفت بسیاری از کشورهای اروپایی در حمله به سوریه گفت: در منطقه نیز تنها عربستان و بحرین با اعلام موافقت خود ابراز خوشحالی کردند. حال اینکه سوریه در طول چند سال گذشته با همکاری ایران و روسیه به دنبال ریشه‌کن کردن تروریست‌ها بوده است.

وی با تاکید بر اینکه «آمریکا با همکاری کشورهای عربی مرتجع منطقه تروریست‌ها را به وجود آورده‌اند» گفت: آنها تلاش کردند در سوریه به خصوص در غوطه شرقی و دوما تروریست‌ها را متمرکز کنند تا در نزدیکی دمشق ناامنی به وجود آورند اما نیروهای نظامی سوریه توانستند مواضع‌شان را پس گیرند که این ضربه سنگینی برای آنها بود و حتی عصبانی شدند. به همین دلیل آنها با موشک‌باران سوریه تلاش کردند رضایت عربستان را کسب کنند.

به گزارش ایسنا؛ نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «سوریه در حمله اخیر توانایی دفاعی خود را به خوبی نشان داد» گفت که سوریه نشان داد که قدرت دفاعی اش همچون هفت سال قبل نیست. بیش از دوسوم موشک‌ها توسط سیستم دفاعی هوایی سوریه منهدم شد. این یعنی آسمان سوریه در آینده به بهترین شکل محافظت می‌شود و سوریه روز به روز از لحاظ دفاع هوایی و پدافند در وضعیت بهتری قرار می‌گیرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، تروریست های تکفیری، جریان مقاومت، سوریه، متحدان اروپایی آمریکا، مجلس شورای اسلامی