فلاحت پیشه تصریح کرد:

آمریکایی ها خو استار یک نقش ابرقدرتی در منطقه هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام نظامی آمریکا و هم پیمانانش در تحولات میدانی سوریه اثری ایجاد نکرد و عملا نوعی تیراندازی در بیابان به حساب می آمد.

 خانه ملت؛ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه اظهار داشت: مردم سوریه و اعراب به این نتیجه رسیدند که هدف آمریکا و انگلیس از تحرکات اخیرشان در منطقه خاورمیانه، محافظت از گروه‌های تروریستی است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در مورد تحلیل شکست اقدام نظامی اخیر آمریکا به تحلیل‌های جانسون وزیر خارجه انگلستان اشاره کرد و گفت: این اقدام نظامی اثری در تحولات میدانی سوریه ایجاد نکرد و عملا نوعی تیراندازی در بیابان به حساب می‌آمد.

فلاحت‌پیشه افزود: با این وجود ترامپ سعی می‌کند این تجاوز را به‌عنوان یک پیروزی برای خود قلمداد کند اما در حقیقت قضیه چیز دیگری است و بنده معتقدم این موضوع باعث شد که نیروهای مقاومت با یک برنامه‌ریزی جدی‌تر مانع شکل‌گیری نیروهایی بی‌ثبات کننده منطقه شوند.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در تاریخ پس از جنگ سرد برای آمریکا و متحدانش یک بحران منقطه‌ای در خارج از قلمرو آنها به نتیجه می‌رسد، خاطرنشان کرد: آمریکا خیلی در موضوع تحولات سوریه کارشکنی کرد زیرا تحولات در راستای میل و نظر آنها حرکت نمی‌کرد. نقش آمریکا و متحدان آنها در شکل‌گیری داعش و نیروهای تروریستی تکفیری رسوایی جدی برای غرب به بار آورده است.

به گزارش تسنیم؛ فلاحت‌پیشه با بیان اینکه آمریکا همواره به صورت متوالی و اروپاییان به صورت متناوب از ایران و سوریه درخواست می‌کردند که در مذاکراتی که در آنکارا، آستارا و تهران برگزار می‌شود حضور داشته باشند، بیان کرد: اما ایران و سوریه هیچگاه حضور آنها را نپذیرفتند لذا آمریکایی‌ها خو‌استار یک نقش ابرقدرتی در منطقه هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، تروریست های تکفیری، داعش، سوریه، متحدان اروپایی آمریکا، مجلس شورای اسلامی