خبر

مسیر شما: اخبار موشک پرانی آمریکا به سوریه یک نمایش مضحک از قدرت نمایی بود
موشک پرانی آمریکا به سوریه یک نمایش مضحک از قدرت نمایی بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: موشک پرانی آمریکا به سوریه یک نمایش مضحک از قدرت نمایی و ترقه بازی بچه گانه بود.

 خانه ملت؛ ابوالفضل حسن بیکی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله موشکی مشترک آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، گفت: موشک‌پرانی آمریکا به سوریه یک نمایش مضحک از قدرت‌نمایی و ترقه‌بازی بچه‌گانه بود.

وی با بیان اینکه آمریکا بین کشور‌های جهان منزوی شده است، افزود: آمریکا با این اقدامات به‌دنبال خروج از انزوا و کسب اعتبار بین رژیم‌های مرتجع منطقه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: آمریکا با حمله به سوریه به‌دنبال ایجاد اجماع جهانی مانند حمله به عراق و لیبی بود که در این مسئله شکست خورد زیرا کشور‌هایی مانند آلمان، کانادا و ایتالیا با حمله آمریکا و متحدانش همراهی نکردند.

حسن‌بیکی با ابراز اینکه مسئولان آمریکایی و متحدانشان تصور می‌کردند که با حمله به سوریه محور مقاومت عقب‌نشینی می‌کند تصریح کرد: مشاهده کردیم که محور مقاومت پای مواضع خود محکم ایستادند و از طرف دیگر نیز روسیه با وتوی قطعنامه‌های این 3 کشور در برابر اقدامات آنها ایستاد.

وی با تأکید بر اینکه بی‌اعتباری نزد افکار جهانی تنها دست‌آورد این عملیات برای آمریکا بود، ادامه داد: در سطح نظامی و استراتژیک با انهدام تعداد چشمگیری از موشک‌ها از سوی پدافند هوایی سوریه نیز آمریکا دچار سرخوردگی شد.

به گزارش تسنیم؛ نماینده مردم دامغان در مجلس با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت و ارتش سوریه و عراق در بیرون راندن گروه تروریستی داعش از منطقه، اظهار داشت: حمله آمریکا به سوریه به‌منظور روحیه‌بخشی به تروریست‌های سرخورده صورت گرفته است./

نظر شما
مشخصات خبر