برومندی:

فشار فرانسه، اسرائیل و عربستان به آمریکا برای داشتن سهمی در آینده سوریه

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها در منطقه می مانند، تصریح کرد: تلاش فرانسه، اسرائیل و عربستان به دلیل داشتن سهمی در آینده در سوریه است.

  خانه‌ ملت؛ محمد مهدی برومندی در خصوص اظهارات سخنگوی کاخ سفید مبنی اینکه دونالد ترامپ خواهان بازگرداندن نیروهای آمریکایی در اسرع وقت از سوریه است، گفت: آمریکایی‌ها در منطقه ما هزینه‌های بسیاری پرداخت کردند، عدد و ارقامی هم توسط خودشان اعلام شده که بسیار سرسام آور است. تشکیل گروه ترریستی به نام داعش توسط آمریکای‌ها یکی از موضوعاتی است که هزینه زیادی برای آمریکا داشت.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به نظر می‌رسد بعد از جنگ افغانستان با عراق، آمریکایی‌ها به این جمع بندی رسیدند که ادامه جنگ افروزی‌ها و اقداماتی که در منطقه پر آشوب خاورمیانه دنبال می‌کنند را در قالب جنگ‌های نیابتی پیگیری کنند.

وی افزود: آمریکایی‌ها برای جنگ‌های نیابتی به شکلی از نیروهای خود منطقه و تروریست‌های اجاره‌ای استفاده کردند، این الگو توسط آمریکا در سوریه پیاده شد و هزینه سرسام‌آوری هم برای آنها داشت. امروز بعد از چند سال علی‌رغم آنکه آمریکایی‌ها گفتند در دو ماه اول حاکمیت سوریه را ساقط می‌کنیم، هیچ نتیجه مشهود و ملموسی دریافت نکردند.

برومندی ادامه داد: اقدام اخیر آمریکا و حمله به سوریه با 120 موشک هم اقدام قابل توجهی نبود، بنابراین حضور آمریکایی‌ها در منطقه نه تنها به نفع آمریکایی‌ها نیست بلکه به نفع مردم و کشورهای منطقه هم نیست، اما آمریکایی‌ها تحت فشار عربستان سعودی و صهیونیست‌ها در منطقه حضور دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: سفر اخیر محمد بن سلمان به نیویورک در راستای متقاعد کردن آمریکایی‌ها برای حضور در منطقه بود هرچند در حمله به سوریه بازنده بودند. آمریکایی‌ها پیش از این هم تلاش کردند در مذاکرات سه جانبه آستانه حضور پیدا کنند اما ایران و ترکیه و روسیه اجازه حضور آنها را ندادند.

وی افزود: تحمیل هزینه بسیار و بدون نتیجه برای آمریکایی‌ها سبب شد تا نه تنها عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی دیگر اثربخش نباشند بلکه در خاک سوریه و تصمیم‌های آتی سوریه نیز هیچ کدام اجازه نقش‌آفرینی نداشته باشند. به طور کلی این کشورها در منطقه بازنده هستند بنابراین تلاش برای ماندن از ناحیه فرانسه، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از این رو است که سهمی را در آینده سوریه داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به دلایل مذکور آمریکا سهمی را در سوریه کسب نکرده و مورد انتقاد جامعه جهانی قرار گفتند، بنابراین آمریکایی‌ها با توجه به مشکلات رژیم صهیونیستی و قدرت جبهه مقاومت تلاش خواهند کرد تا در منطقه بمانند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که مدعی شده ترامپ را قانع کرده تا نیروهای آمریکایی را «برای مدتی طولانی» در سوریه حفظ کند، اعلام کرد، دونالد ترامپ خواهان بازگرداندن نیروهای آمریکایی در اسرع وقت از سوریه است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، بی ثباتی، سوریه، عربستان، لابی صهیونیسم، مجلس شورای اسلامی