کاتب در تشریح نشست فراکسیون اشتغال مجلس با حضور وزیر کار:

حوزه اشتغال باید بازتعریف شود

رئیس فراکسیون اشتغال و حمایت از تولید ملی با اشاره به ضرورت بازتعریف اشتغال در کشور، گفت: وزارت کار سعی دارد با لایحه ای سیاست های اشتغال را مجددا بر اساس سیاست های تولید تعریف کند.

   خانه ملت؛ غلامرضا کاتب با اشاره به جلسه عصر امروز (سه شنبه، 4 اردیبهشت ماه) فراکسیون اشتغال و حمایت از تولید ملی که با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان وی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: برای اشتغال در سال 97 باید یک سیاست منسجم میان دولت و مجلس و به طور کل اجماعی برای اشتغال در درون کشور ایجاد کنیم.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه حوزه اشتغال باید بازتعریف شود، عنوان کرد: باید از اشتغال موجود در کشور که یکی از نکات اساسی است باید صیانت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پیشنهاد نمایندگان در این زمینه یادآور شد: وزارت کار باید به دور از کارشناسان خود یک هیأت اندیشه ورز از نخبگان کشور ایجاد کند که برای رسیدن به سیاست اشتغال مناسب تشکیل شود.

کاتب اضافه کرد: همچنین برای اشتغال اتباع بیگانه کشور باید سیاست روشنی ایجاد شده و ظرفیت کشورهای دیگر که می تواند برای اشتغال جوانان موثر باشد باید شناسایی شود که وزارت امور خارجه در این زمینه موظف است همچنین برای اعزام نیروی کار به کشورهای دیگر هنوز برنامه خوبی میان دولت و مجلس نداریم که باید تدبیر شود.

وی همچنین به موانع موجود برای اشتغال خرد اشاره و اظهار کرد: موضوع بیمه و مالیات از جمله مشکلات اشتغال خرد است لذا باید به گونه ای سرمایه گذاری شود که این مسائل برطرف شود.

رئیس فراکسیون اشتغال و حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به لایحه ای که قرار است وزارت کار در خصوص ایجاد اشتغال ارائه کند، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه در تلاش است تا لایحه ای را به مجلس ارائه کند که طی آن سیاست های اشتغال بر اساس سیاست های تولید تدوین شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی بخش صنعت، افزایش تولید پایدار، مجلس شورای اسلامی