بختیار مطرح کرد:

تقلای آمریکا برای ماندن نفت شیل در بازار

عضو کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی درباره قیمت واقعی نفت در بازار ارائه کرد.

   خانه ملت؛ علی بختیار در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر نامناسب خواندن افزایش قیمت نفت و متهم کردن اوپک به دستکاری قیمت‌ها، گفت: افزایش قیمت نفت در درجه اول به ترامپ و جهت گیری های منفی وی در قبال برجام باز می گردد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع افزایش قیمت نفت در درجه دوم به عربستان باز می گردد که در ماه های اخیر نسبت به تعهدات خود در اوپک کاهش ظرفیت داده است، افزود: تعجب می کنم که عربستان که هیچگاه به تعهدات خود در قبال اوپک توجه نکرده و همیشه بیش از ظرفیت اوپک تولید می کرد در ماه های اخیر زیر ظرفیت اوپک تولید می کند.

آمریکا و عربستان می خواهند توجیه اقتصادی نفت شیل را بالا ببرند

وی ادامه داد: آمریکا و عربستان با این روند می خواهند توجیه اقتصادی نفت شیل را بالا ببرند تا نفت شیل از بین نرفته و در بازار بماند، چراکه بخشی از نفت آمریکا از طریق نفت شیل تامین شود.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمت معقول نفت قیمت کنونی است، یادآور شد: قیمت معقول نفت حدود 70 دلار است و باید بر روی همین پایه قیمتی بماند.

قیمت واقعی نفت 70 دلار است

وی افزود: قیمتی که در گذشته ایجاد شد و تا 30 دلار قیمت نفت پایین آمد، به نفع اعضای اوپک و تولیدکنندگان نفت نبود و ضرر و زیان بسیار زیادی برای تولیدکنندگان نفت و اعضای اوپک در پی داشت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با حاکمیت شرایط کنونی و بین المللی در بازار و التهابی که در بازار ایجاد شده ممکن است نفت تا مرز 60 دلار کاهش یابد، تصریح کرد: قیمت واقعی نفت 70 دلار است و پایین تر از این قیمت برای تولیدکنندگان توجیه اقتصادی ندارد و باید در سقف همین قیمت بماند./

برچسب ها

افت قیمت نفت، ایالات متحده، عربستان، مجلس شورای اسلامی، کشورهای اوپک