رضایی تشریح کرد:

چرا فرانسه به دنبال اقناع آمریکا برای تداوم حضور در توافق هسته ای است؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید دارد که اروپای ها از عکس العمل ایران می هراسند لذا در تلاشند که شکل ظاهری برجام حفظ شود.

   خانه‌ ملت؛ محمد ابراهیم رضایی در خصوص تاکید رئیس‌جمهور فرانسه بر حفظ برجام از سوی همه طرف‌های مذاکره به ویژه ترامپ، گفت: اروپایی‌ها در تلاشند که شکل ظاهری برجام حفظ شود تا ایران به اجبار فعالیت هسته‌ای نداشته باشد لذا امتیازهای لازم را از ما اخذ کنند، در صورتی که به تعهدات خود هم پایبند نباشند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ترامپ با روحیه استکباری و سر و صدا کار خود را پیش می‌برد از این رو اروپایی‌های طرف مذاکره در تلاشند ضمن آرام کردن رئیس جمهور آمریکا به اهداف خود جامه عمل بپوشانند.

وی معتقد است: تلاش اروپایی‌های طرف مذاکره برای جلوگیری از بروز واکنش جمهوری اسلامی است، اروپایی‌ها از بازگشت ایران به شرایط گذشته و افزایش فعالیت هسته‌ای و غنی‌سازی نگرانند، آنها به دنبال اجرای برجام و حفظ توافق هسته‌ای نیستند.

رضایی یادآور شد: اروپایی‌ها در سایر زمینه‌ها با اروپایی‌ها و آمریکا یکسان بوده و ایران را هم دشمن واحد خود تلقی می‌کنند، لذا با اتحاد در این زمینه خواهان دور کردن ایران از عکس‌العملی است که به موجب خروج آمریکا از برجام بروز پیدا خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فرانسوی‌ها به عنوان یکی از طرف‌های مذاکره که بیشترین سود اقتصادی را هم از آن بردند، حفظ برجام را بهترین راهکار معرفی کرده و به دنبال اقناع آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ امانوئل ماکرون با تاکید بر اینکه ترامپ راهی جز حفظ برجام ندارد، گفت: برجام بی‌عیب نیست اما گزینه بهتر از آن وجود ندارد لذا برجام باید حفظ شود تا زمانی که راه بهتری اتخاذ کنیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، متحدان اروپایی آمریکا، مجلس شورای اسلامی