پورابراهیمی خبر داد:

بررسی مؤلفه های موثر در ارتقاء صنعت گردشگری در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی مؤلفه های موثر در ارتقاء صنعت گردشگری و صنایع دستی در نشست کمیسیون متبوعش خبر داد.

   خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی در خصوص نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در این جلسه مسئولان سازمان میراث فرهنگی گزارشی از عملکرد و برنامه های خود در زمینه توسعه صنعت گردشگری و صنایع دستی ارائه کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه بسته پیشنهادی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ارتباط با مؤلفه های اقتصادی موثر در ارتقاء صنعت گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

پورابراهیمی داورانی تصریح کرد: محور نشست امروز در خصوص بحث مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر عملکرد و مشوق های صادراتی در توسعه صنایع دستی و گردشگری بود که نظرات کارشناسان حوزه گردشگری و صنایع دستی در این زمینه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: مقرر شده است تا پیشنهادات مکتوب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای توسعه صنعت گردشگری و همچنین جدول مقایسه ای صنعت مذکور با کشورهای موفق در این زمینه در جلسات بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد تا تصمیم گیری های لازم در این خصوص گرفته شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تقویت صنعت گردشگری، توسعه صادرات، توسعه گردشگری، مجلس شورای اسلامی، مشوق های مالیاتی