تاجگردون:

۲۸۰۰ میلیارد ریال به مناطق فاقد سهمیه نفت اختصاص یافت

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در بودجه امسال به مناطقی که سهمی از بودجه یک سوم نفت ندارند اختصاص داده شد.

ایرنا: غلامرضا تاجگردون در همایش شوراهای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در دوگنبدان اظهار داشت: یکی از مشکلات و ابهام هایی که همواره در کهگیلویه و بویراحمد مطرح بوده میزان استفاده از حق یک سوم نفت در این استان است.

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: برخی از استان ها و شهرستان های کشور از این سهم یک سوم نفت بهره مند نیستند.

وی بیان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد تنها 2 شهرستان گچساران و بهمئی از سهم یک سوم نفت بهره مند می شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، عنوان کرد: هرگاه منابع و اعتباراتی به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده می شود باید در جاهایی هزینه شود که تأثیرگذار باشد.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: کهگیلویه و بویراحمد قبل از انقلاب هیچگونه توسعه و پیشرفتی نداشت اما هم اینک در شرایط رسیدن به اهداف عالیه قرار دارد.

غلام محمد زارعی اظهار داشت: پیشرفت روزافزون شهرها و روستاهای کهگیلویه و بویراحمد به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و نتیجه خرد حمعی مسئولان اجرایی استان است.

وی افزود: برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد و برای توسعه هر چه بیشتر شهرها و روستاهای کهگیلویه و بویراحمد باید مسئولان اجرایی این استان تلاش مضاعفی داشته باشند.

زارعی بیان کرد: امسال به 2 بخش مارگون و لوداب بویراحمد بیش از 400 میلیارد ریال برای حوزه زیرساخت راه های ارتباطی روستاها اختصاص داده شد.

وی عنوان کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای کهگیلویه و بویراحمد دستاوردهای نظام و انقلاب را برای مردم
بازگو کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: 2 هزار و 58 نفر عضو شوراهای اسلامی شهر و روستای این استان هستند که از این تعداد 98 نفر زن و یک هزار و 960 نیز مرد است.

علی محمد احمدی اظهار داشت: 674 روستای دارای شورای اسلامی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی افزود: از این تعداد 18 روستا دارای شورای پنج نفره و 356 روستا نیز دارای شورای سه نفره است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شوراها نماد مردم سالاری و نقطه عطفی در مدیریت شهری هستند که نقش مؤثری نیز در عمران و آبادانی دارند.

احمدی با بیان اینکه اعضای شوراهای کهگیلویه و بویراحمد باید تمامی تلاش خود را برای توسعه شهرها و روستاهای این استان انجام دهند، عنوان کرد: مسئولان اجرایی استان در چارچوب قانون تعامل و همفکری بیش از پیش با اعضای شوراها داشته باشند.

وی ابراز داشت: توجه به مبلمان شهری و توسعه زیرساخت های از مهمترین اولویت های کاری اعضای شوراهای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شوراها امین مردم، دولت و نظام هستند و باید خدمت به مردم بدون توجه به گرایش های سیاسی در اولویت کاری آنان قرار گیرد.

احمدی اظهار داشت: شوراهای اسلامی می توانند شرایط لازم برای ارتقای سطح فرهنگی، اقتصادی و ساختار شهرها و روستاها را فراهم کنند.

وی افزود: توجه به زیرساخت های مناطق روستایی و مبلمان شهری و ایجاد فضاهای مطلوب در شهرها و روستاهای کهگیلویه و بویراحمد جزو مهمترین اولویت های کاری دولت است.

احمدی بیان کرد: هم اندیشی، همکاری و تعامل بین دولتمردان و اعضای شوراهای اسلامی سبب توسعه همه جانبه کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد.

بیش از 2 هزار عضو شوراهای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این همایش یک روزه حضور داشتند.

9 اردیبهشت هر سال به نام روز شوراها نامگذاری شده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده