رضایی کوچی:

سود کنونی بانکی مانع اشتغال است

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: بسیاری از مردم نمی توانند از تسهیلات بانکی با سود ۱۸ درصد برای ایجاد کسب و کار استفاده کنند.

ایرنا؛ محمدرضا رضایی کوچی، در جمع مسئولان شهرستان جهرم فارس بیان داشت: برخی اداره ها که نقش کلیدی در زمینه حضور بخش خصوصی در حوزه اشتغال دارند باید انگیزه های لازم را برای حضور کارفرمایان در این عرصه ایجاد کنند.

نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به لایحه دولت و مصوبه مجلس برای رونق اشتغال در روستاها و شهرهای خرد، اظهار کرد: مدیران باید نهایت دقت را داشته باشند تا اعتبارات در مسیر درست کارآفرینی هزینه شود و در دست افراد خاص قرار نگیرد.

وی افزود: مردم صاحبان اصلی انقلاب و نظام هستند، در‌های اتاق مسئولان باید بر روی آنها به‌ ویژه لایه‌های پایین جامعه باز باشد و این احساس میان مردم نباشد که بین آنها و مدیران فاصله است.

رضایی کوچی ادامه داد: امروز کشور نیازمند روحیه جهادی است، مدیران باید همانند اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس بدون داشتن دغدغه مسایل شخصی، به مردم خدمت کنند و اگر از چنین روحیه ای برخوردار نباشیم، جفا و ظلم به مردم است.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع نامگذاری سال 97 به عنوان حمایت از کالای ایرانی اشاره و بیان کرد: باید برای حمایت از تولید داخلی همگان عزم جدی داشته باشند و ضروری است تولیدکنندگان هم برای جلب اعتماد مردم کیفیت کالاهای خود را افزایش دهند.

رضایی کوچی در قسمت دیگری از مطالب خود نیز اظهار داشت: شهرستان جهرم با محدودیت منابع آب رو به رو است و با در نظر گرفتن اینکه پیشه قسمت قابل توجهی از مردم کشاورزی است همین امر ممکن است مشکلات معیشتی در پی داشته باشد از این رو باید به موضوع توسعه متوازن این شهرستان نیز اهتمام ویژه داشت.

وی، اجرای برنامه توسعه فرودگاه جهرم را ضروری توصیف کرد و این کار را زمینه ساز توسعه شهرستان دانست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: در حوزه عمرانی در سال 96 فعالیت‌های ارزنده‌ای در شهرستان جهرم انجام شده که تداوم آن می تواند در پیشرفت این شهرستان نقش بسزایی داشته باشد.

شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد./

برچسب ها

اخبار برگزیده