عزیزی خبر داد:

دهه سوم اردیبهشت زمان ارائه گزارش اقدامات سران قوا در حوزه آسیب های اجتماعی به رهبری

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس از ارائه گزارش اقدامات دستگاه ها در حوزه آسیب های اجتماعی به رهبری در دهه سوم اردیبهشت ماه خبر داد.

   خانه ملت؛ عبدالرضا عزیزی با یادآوری اینکه دهه سوم اردیبهشت ماه گزارش اقدامات دستگاه ها در حوزه آسیب های اجتماعی به مقام معظم رهبری ارائه می شود، گفت: پس از نخستین نشست مشترک رهبر معظم انقلاب اسلامی با محوریت پیش گیری از آسیب های اجتماعی در آبان ماه 94 هر 6 ماه یک بار این نشست برگزار و سران قوا گزارش اقدامات خود در این حوزه را به رهبری ارائه می کنند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در اوایل مجلس نهم بارها فریاد زدیم که باید ردیف اجتماعی جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشیم، افزود: هیچکس صدای ما را نشنید و اولین کسی که صدای ما را شنید مقام معظم رهبری بودند که در این رابطه معظم له و سپس رییس جمهور دستور رسیدگی دادند که برای اولین بار در لایحه بودجه 97، 300 میلیارد تومان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در نظر گرفته شد.

وی با یادآوری اینکه شورای اجتماعی کشور پس از نشست مقام معظم رهبری با سران قوا تشکیل شد، تصریح کرد: برای نخستین بار بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز به 350 میلیارد تومان رسید؛ هر چند در مقایسه با مافیای مواد مخدر که گردش مالی آن سالانه 1600 میلیارد دلار است مبلغ ناچیزی است اما نسبت به گذشته اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در گذشته تنها 140 تا 150 میلیارد تومان اعتبار برای ستاد در نظر گرفته می شد در حالی که شورای اجتماعی نیز وجود نداشت و از سویی 70 تا 80 درصد بودجه ستاد نیز تخصیص پیدا نمی کرد.

عزیزی افزود: به طور حتم می توان با 300 میلیارد تومان اعتباری که جهت مقابله با آسیب های اجتماعی برای شورای اجتماعی در نظر گرفته شد و همچنین 350 میلیارد تومان پیش بینی شده برای ستاد مبارزه با مواد مخدر گامی جدی برای مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر برداشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از زمانی که مقام معظم رهبری در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود کردند تلاش قوای سه گانه جهت مقابله با آسیب های اجتماعی چندین برابر شد و نشست هایی به این منظور به صورت منظم در وزارت کشور، مجلس شورای اسلامی و دفتر ریاست جمهوری تشکیل می شود.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: سران قوا گزارش عملکرد در حوزه آسیب های اجتماعی را پس از 6 ماه جمع بندی و در قالب گزارشی به مقام معظم رهبری ارائه می کنند که مقام معظم رهبری رهنمودهای لازم را به قوای سه گانه ارائه خواهند کرد./

برچسب ها

آسیبهای اجتماعی، اخبار برگزیده، افزایش بودجه، بررسی بودجه، مجلس شورای اسلامی، مواد مخدر