لاشکی مطرح کرد:

آموزش و پرورش مهرماه امسال ۱۱۷ هزار کسری نیرو دارد

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس از برآورد معاونت نیروی انسانی آموزش و پرورش مبنی بر کسری ۱۱۷ هزار نفری فرهنگیان در مدارس کشور برای شروع سال تحصیلی جدید خبر داد.

   خانه ملت؛ قاسم احمدی لاشکی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش باید پیش از جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی، تکلیف نیروهای حق التدریسی خود را مشخص و ترتیب جذب آن‌ها را فراهم کند، گفت: کمبود نیرو به شدت در آموزش و پرورش احساس می‌شود و بهترین گزینه در مقطع کنونی جذب و تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: برآورد رسمی معاونت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش برای مهرماه امسال نشان می‌دهد که آموزش و پرورش به 117 هزار معلم نیازمند بوده و این نیاز مبرم، آموزش و پرورش را با چالش جدی مواجه کرده است.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر امسال خروجی بازنشستگی آموزش و پرورش 60 هزار معلم است و بکارگیری چندباره معلمان بازنشسته با سر دادن شعار بکارگیری جوانان تناقض دارد لذا باید تکلیف معلمان حق التدریسی هرچه سریع‌تر مشخص شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پیش بینی کرد که با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزان ابتدایی از 13 به 17 میلیون دانش آموز، نیاز جدی به معلم ابتدایی در مدارس کشور احساس می‌شود./

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، استخدام معلمان، تامین نیروی انسانی متخصص، مجلس شورای اسلامی