پورابراهیمی نشست کمیسیون اقتصادی با وزیر اقتصاد را تشریح کرد:

رسیدگی به وضعیت بدهی های واحدهای تولیدی تا پایان خرداد ماه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار امیدواری کرد که تا پایان خرداد ماه خبرهای خوبی به تولیدکنندگان در رابطه با بدهی های سررسید شده ارائه شود.

   خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی در خصوص نشست امروز صبح کمیسیون اقتصادی با وزیر اقتصاد گفت: در قانون بودجه سال 97 در فصل حمایت از واحدهای تولیدی برای رفع مسائل بانکی تعریف شده است که بر این اساس باید بدهی‌های واحدهای تولیدی ساماندهی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در بند (و) تبصره 16 قانون بودجه سال 97 شفافیت کافی برای ساماندهی نحوه تسویه بدهی‌های واحدهای تولیدی وجود نداشت که این موضوع باعث شد در کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور وزیر اقتصاد و مدیران سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی مسائل بررسی شود تا اصلاحات قانونی صورت گیرد.

پورابراهیمی تصریح کرد: کمیته‌ای متشکل از اعضای کمیسیون اقتصادی، نماینده وزیر اقتصاد، نماینده رئیس بانک مرکزی و نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و اتاق بازرگانی تشکیل خواهد شد تا نسبت به رفع ابهامات بند (و) تبصره 16 قانون بودجه سال 97 اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: گزارش کمیته مذکور تا دو هفته آینده در کمیسیون اقتصادی با مدنظر قرار دادن شرایط نظام بانکی بررسی می‌شود تا نحوه تسویه مطالبات واحدهای تولیدی بر اساس قراردادها شفاف شود که در نهایت این موضوع در صحن علنی مجلس مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به همکاری های خوب وزارت اقتصاد و کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: امیدوارم تا پایان خرداد ماه خبرهای خوبی به تولیدکنندگان در رابطه با بدهی‌های سررسید شده ارائه شود البته جامعه هدف این موضوع تولیدکنندگان هستند که با شرایط خاص روبرو شده‌اند، نکته دیگر اینکه باید به مشتریان خوش حساب بانکی که در شرایط سخت به تعهدات خود عمل کرده‌اند مشوق‌های لازم ارائه شود. /

برچسب ها

اخبار برگزیده، استفاده حداکثری از توان تولید داخلی، استمهال بدهی، بدهکاران بانکی، بنگاه های اقتصادی، مجلس شورای اسلامی