رحیمی:

سرنوشت جریان المستقبل بعد از پیروزی حزب الله در انتخابات پارلمانی لبنان چه می شود؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است جریان المستقبل باید به سمت اکثریت حرکت کرده و با هم گرایی بیشتر نیروی خود را صرف منافع ملی لبنان کند.

 لیرضا رحیمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به پیروزی حزب الله لبنان در انتخابات پارلمانی این کشور و شکست جریان المستقل به عنوان جریان سعد الحریری گفت: آمریکایی ها به خصوص عربستانی ها فشارهایی به محور مقاومت وارد می آوردند اما نتیجه انتخابات و حضور ملت لبنان در جریان این انتخابات نشان داد نه تنها این اقدامات در افکار عمومی هیچ جایگاهی نداشت بلکه نتیجه عکس داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تأکید کرد: نتیجه انتخابات پارلمانی لبنان جایگاه حزب الله لبنان را به لحاظ اجتماعی و سیاسی تقویت کرد.

وی افزود: جایگاهی که حزب الله لبنان در تقویت دموکراسی و تأمین امنیت و آسایش مردم لبنان دارد قاعدتا در دوره جدید با ظرفیت بیشتری خود را نشان خواهد داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به از دست دادن یک سوم کرسی های فراکسیون حریری در پارلمان لبنان خاطرنشان کرد: قاعدتا جریان المستقبل در پارلمان به سمت هم افزایی یا هم گرایی بیشتر نیروهای مقابل می رود البته در نهایت این روش در حوزه سیاسی در کوتاه مدت جواب نمی دهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، جریان مقاومت، حزب الله، لبنان، مجلس شورای اسلامی