نوبخت:

تبعات ارجاع بیمه شدگان بیمه سلامت به بخش دولتی چیست؟

رییس کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از مصوبه الزام بیمه شدگان سلامت به خرید خدمت از بخش دولتی، فشار به مردم و تضعیف بخش خصوصی را از تبعات آن دانست.

   خانه ملت؛ علی نوبخت با یادآوری نشست اخیر کمیسیون متبوعش با وزیر بهداشت، گفت: در این نشست برخی نماینده ها ابراز نگرانی کردند که بر اساس بخشنامه بیمه سلامت مستند به قانون بیمه شدگان باید تنها به واحدهای دولتی مراجعه کنند و این موضوع مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده بنابراین خواستار تجدیدنظر در اجرای این مصوبه شدند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: وزیر بهداشت نیز پیشنهاد برگزاری نشستی با حضور رییس بیمه سلامت را داد تا از وی درخواست کنیم در شرایط فعلی اجرای این پروژه در اولویت قرار نگیرد زیرا در قانون برنامه ششم و همچنین بودجه 97 تکالیف زیادی پیش‌بینی شده که اگر سازمان بیمه سلامت آنها را در اولویت اجرا قرار دهد تا میزان زیادی صرفه جویی را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: اینکه تمامی کسانی که بیمه سلامت همگانی دارند تنها باید از بخش دولتی خرید خدمت کنند درست نیست زیر در برخی موارد واحدهای دولتی جوابگو نبوده و باعث ایجاد صف های طولانی می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از سویی از سال ها قبل تعدادی پزشک آزمایشگاه و رادیولوژی به نظام و مملکت اعتماد کرده و موسسه ایجاد و حتی پروانه فعالیت را از مسئولان وزارت بهداشت اخذ کردند بنابراین چطور می توان به آنها گفت که نمی توانند بیمار پذیرش کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر این اساس در نشست مشترک کمیسیون با وزیر بهداشت مقرر شد در شرایط فعلی دارندگان دفترچه های بیمه سلامت به شیوه سابق پذیرش شوند تا فشاری به مردم وارد نشده و واحدهای تازه تاسیس احساس خطر و ورشکستگی نکنند و اگر در این رابطه نقص قانون وجود داشته باشد نیز مرتفع شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اداره بیمه سلامت، ارائه خدمات بهداشتی و درمان، بخش دولتی، مجلس شورای اسلامی