حاتمیان خبر داد:

نشست کمیسیون کشاورزی مجلس درباره تنظیم بازار ماه رمضان

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از نشست این کمیسیون درباره تنظیم بازار ماه رمضان خبر داد.

   خانه ملت؛ عبدالله حاتمیان عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک شدن ایام ماه مبارک رمضان، گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام ماه مبارک رمضان، شاهد نوساناتی در قیمت محصولات دامی و کشاورزی در بازار هستیم.

نماینده مردم درگز در مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت در گوشت، مرغ و دیگر محصولات باعث شکایت مصرف کنندگان شده است، اظهار داشت: درخواست ما از دولت و به‌خصوص وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که اقدامات لازم در جهت تنظیم بازار کالاهای اساسی در ایام ماه مبارک رمضان را انجام دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ضمن درخواست از سازمان تعزیرات مبنی بر برخورد جدی با متخلفان، اظهار داشت: همواره با نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان قیمت محصولات دامی و کشاورزی از قبیل لبنیات، گوشت، مرغ و غیره بی‌رویه افزایش می‌یابد و عده‌‌ای سودجو بازار را ملتهب می‌کنند.

حاتمیان با بیان اینکه دولت باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان را در دستور کار جدی قرار دهد، گفت: افزایش قیمت در محصولات لبنی و پروتئینی باعث شده تا قدرت خرید مردم، به‌ویژه اقشار ضعیف و کم‌درآمد روز‌به‌روز کاهش یابد.

نماینده مردم درگز در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که در کمیسیون کشاورزی مجلس انجام داده‌ایم، مقرر شده تا نشستی با تعدادی از معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز اتاق اصناف پیرامون وضعیت تنطیم بازار ماه مبارک رمضان داشته باشیم.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تعزیرات، تعیین قیمت کالاهای اساسی، تنظیم بازار، دامداری و کشاورزی، مجلس شورای اسلامی