امیرحسن خانی در تشریح نشست کمیسیون اصل نود مجلس:

بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی در مورد آلودگی هوا

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، یادآور شد: گزارش دستگاه های اجرایی در رابطه با آلودگی هوا و اقدامات انجام گرفته در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

   خانه‌ملت؛ محمدرضا امیرحسنخانی در توضیح نشست امروز یکشنبه (23 اردیبهشت ماه) کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، گفت: گزارش مربوط به زلزله قرار بود در این نشست مورد بررسی قرار گیرد اما به دلیل عدم حضور همه اعضای کمیسیون به جلسه‌ای دیگر موکول شد لذا در جلسه امروز گزارش کمیسیون در مورد آلودگی هوا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس، بشرویه و بنا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گزارش اولیه در مورد آلودگی هوا تهیه و در جلسه ارایه شد، هیات رئیسه کمیسیون نیز به برخی معضلات و موانع جهت رفع آنها تاکید کرد.

وی افزود: وزارتخانه‌های نفت و صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان حفاظت محیط زیست گزارش خود را در مورد آلودگی هوا به کمیسیون ارائه کرده‌اند اما متاسفانه وزارت کشور هیچ گزارشی را به کمیسیون ارائه نداده و وزارت نیرو نیز به ارائه یک گزارش کلی اکتفا کرده است.

امیرحسنخانی ادامه داد: برخی از دستگاه‌ها عدم اجرای مصوبات هیأت دولت و مجلس در مورد آلودگی هوا و نداشتن اعتبار کافی برای این موضوع را از موانع بر سر راه اجرای قوانین عنوان کردند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جلسه امروز در ادامه نشست سال گذشته کمیسیون در را بطه با آلودگی هوا بود، گفت: دستگاه‌هایی که گزارش خود را در این باره به کمیسیون ارائه نکرده‌اند باید پیگیری‌ها برای ارائه این گزارش‌ را دنبال کنند./

برچسب ها

آلودگی هوا، اجرانشدن قوانین موجود و ضعف در نظارت، اخبار برگزیده، اصل 90، مجلس شورای اسلامی، گزارش