ابطحی:

قدس پایتخت دائمی فلسطین است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه قدس پایتخت ابدی فلسطین است، گفت: اروپایی ها با هدف حفظ منافع خود در خاورمیانه از فلسطین حمایت و با اقدام آمریکایی ها مخالفت می کنند.

   خانه‌ ملت؛ سیدمحمدجواد ابطحی در آستانه انتقال سفارت ایالات متحده آمریکا به بیت‌المقدس و مخالف کشورهای اروپایی و اسلامی با این اقدام، گفت: اجماع علیه آمریکا برای مقابله با انتقال سفارت ایالات متحده به بیت‌المقدس موجب خرسندی است، نمایندگان مردم جمهوری اسلامی در مجلس نیز با تصویب طرحی در قالب به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت فلسطین حمایت خود را اعلام کرده است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قدس پایتخت فلسطین بوده و است، تصریح کرد: متاسفانه آمریکایی‌ها با وجود همه مخالفت‌ها به کار خود ادامه دادند، مواضع کشورهای اروپایی و عدم حمایت از آمریکا به جهت حفظ منافع خود در منطقه خاورمیانه است.

وی با اشاره به اینکه اروپایی‌ها جرأت مخالفت با آمریکا را ندارند، گفت: گذشته از این موارد برخی از کشورهای عربی مسلمان چون عربستان سعودی، امارات و بحرین ضمن حمایت از آمریکا، اسرائیل را هم به رسمیت شناخته‌اند، بنابراین با این وضعیت مشخص است که حمایت اروپایی‌ها از بیت المقدس صوری است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: جبهه آزادی بخش فتح و رئیس آن محمود عباس (ابومازن) نیز حامی آمریکایی‌ها هستند چراکه هیچ واکنشی در این شرایط از خود نشان ندادند، بنابراین عدم شرکت و حضور اروپایی‌ها در مراسم انتقال سفارت ایالات متحده به بیت المقدس واکنش موثر و ممانعت‌گرایانه‌ای نیست./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، بیت المقدس، رژیم صهیونیستی، سفارتخانه، فلسطین اشغالی، مجلس شورای اسلامی