گودرزی تشریح کرد:

نقش چین و روسیه در دور جدید مذاکرات اجرای برجام

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: روسیه و چین همکاران اقتصادی پایدار و با ثبات ایران هستند لذا بر اساس پشتوانه این کشورها قدم بعدی مذاکرات برجامی برداشته می شود.

   خانه‌ ملت؛ مسعود گودرزی در توضیح ضرورت تقویت روابط جمهوری اسلامی با روسیه و چین بعد از خروج آمریکا از برجام، گفت: روسیه و چین سند برجام را امضا کرده و از طرف‌های موافق با توافق هسته‌ای هستند کما اینکه جمهوری اسلامی روابط راهبردی با چین دارد، ایران با خروج آمریکا از برجام هم قطعا مراودات خود را با سایر کشورهای عضو برجام به ویژه روسیه و چین ادامه خواهد داد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اقدامات آمریکا نشان داد که ایران باید دقیق‌تر و با ضمانت‌های بیشتری به سمت جلو حرکت کند، جمهوری اسلامی تجربه تلخی که ترامپ به جا گذاشت را تکرار نخواهد کرد.

وی افزود: چین و روسیه در میان کشورهای همکار اقتصادی جمهوری اسلامی از جایگاه ویژه‌تری برخوردار هستند، در این شرایط کنونی باید همکاری‌ها تقویت و افزایش یابد، آقای ظریف وزیر امور خارجه نیز برای آغاز مذاکرات با سایر طرف‌های برجام و اروپایی‌ها ابتدا مسیر چین و روسیه را انتخاب کرد تا از ناحیه این دو کشور اطمینان خاطر بیشتر حاصل کند.

گودرزی معتقد است: روسیه و چین در خصوص همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی پایدار و با ثبات هستند لذا بر اساس پشتوانه این کشورها قدم بعدی مذاکرات و اخذ تضمین‌های لازم برای تداوم همکاری‌های برجامی برداشته می‌شود، سپس تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: چین و روسیه از گذشته با جمهوری اسلامی روابط نزدیک و تنگاتنگی داشته‌اند کما اینکه اشتراکات بسیاری در خارج از حوزه برجام نیز بین ما و روسیه و چین وجود دارد، در شرایط کنونی هم پشتوانه ایران در مذاکرات با طرف‌های اروپایی خواهند بود زیرا لایه‌های اول مذاکرات هستند و در ادامه مسیر تاثیرگذار خواهند بود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مجلس شورای اسلامی، منافع ملی