ابوترابی:

انشقاق بین اروپا و آمریکا فرصتی برای بی اثر کردن تحریم ها

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد آمریکا درصدد جلب حمایت اروپا برای افزایش تحریم کشورمان است لذا باید از فرصت انشقاق بین اروپا و آمریکا بهره ببریم و اجماع جهانی علیه این کشور ایجاد کنیم.

   خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی در رابطه با وضعیت ادامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) با اروپایی ها، گفت: باید اذعان کرد اروپایی ها دوبار در خصوص مسئله هسته ای کشور سرمان کلاه گذاشته اند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه در زمان نگارش برجام به دلیل عجله رخ داده، سند حقوقی پر اشکال و ضعیفی تهیه شده است، اظهارکرد: بر این اساس برای ادامه فعالیت در برجام باید ضمانت های لازم از این کشورها دریافت شود.

وی ادامه داد: باید یادآور شد که صابون اروپایی ها در مذاکرات بروکسل و سعد آباد به تنمان خورده و سومین مرتبه نباید تجربه گذشته تکرار شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: تمام دستاوردهای هسته ای کشورمان را باید حفظ و حراست کنیم و این مهم در ادامه فعالیت با کشورهای طرف اروپایی باید مدنظر قرار بگیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: رهبر انقلاب بارها بیان کردند که آمریکا و اروپا همه کشورهای دنیا را تشکیل نمی دهند لذا ظرفیت خوبی در کشورهای چین، روسیه، شرق آسیا و حتی همسایگان وجود دارد که برای ایجاد شکوفایی در کشور نباید از آنها غافل شد و صرفا نباید اروپا را مبنای پیگیری همه امور قرار دهیم.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید اذعان کرد ایالات متحده درصدد است در شرایط کنونی به دلایل حقوق بشری، برنامه موشکی و نفوذ در منطقه، جمهوری اسلامی ایران را تحریم کند و در این راه تلاش می کند حمایت اروپایی ها را نیز با خود داشته باشد از این رو می توان از ظرفیت ایجاد اجماع جهانی علیه آمریکا بهره برد و اجازه ندهیم انشقاق بین اروپا و آمریکا از بین برود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، اقدامات ضدایرانی، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم ها، مجلس شورای اسلامی