نانواکناری:

روسیه و چین نقش کلیدی در مذاکرات ایران و اروپایی ها دارند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: روسیه و چین در جریان مذاکرات ایران و اروپایی ها باید با جمهوری اسلامی همراهی بیشتر داشته باشند زیرا نقش کلیدی در دفاع و حمایت از ایران دارند.

   خانه‌ ملت؛ ولی‌الله نانواکناری در توضیح نقش روسیه و چین بعد از خروج آمریکا از برجام، گفت: جمهوری اسلامی خواهان گسترش روابط با هر کشوری است که رابطه دوستانه و عادلانه برقرار کند، هم‌پیمانی هر کشوری با ایران مفید و تاثیرگذار است، در این میان کشورهایی چون روسیه و چین به جهت امضاکننده‌های برجام قطعا از اهمیت بیشتر برخوردار است.

نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشورهای اروپایی و طرف مذاکره با ایران نباید دنباله روی آمریکایی‌ها باشند، پیروی از اهداف آمریکایی‌ها موجب محکومیت این کشورها در نظر افکار عمومی دنیا خواهد شد.

وی افزود: بدعهدی آمریکایی‌ها در حوزه برجام برای همه روشن و شفاف است، چراکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها تعهدات ایران نسبت به برجام را تایید کرده بود.

نانواکناری معتقد است: دلبستگان به اروپایی‌ها و آمریکا باید بدانند آمریکا ناجی مردم دنیا نیست، عدم پایبندی آنها به معاهدات بین‌المللی و فشارها و بلاهایی که بر سر مردم لیبی آوردند نشان می‌دهد طرف قابل اعتمادی برای ایران هم نیست کما اینکه در مذاکرات با کره شمالی هم نباید به آنها اعتماد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: روسیه و چین در جریان مذاکرات ایران و اروپایی‌ها باید با جمهوری اسلامی همراهی بیشتر داشته باشند و از حقوق ایران و ایرانی دفاع کنند تا تجربه تلخ مذاکره با آمریکایی‌ها و بدعهدی‌ها تکرار نشود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، مجلس شورای اسلامی