صفاری نطنزی:

ادامه برجام بهتر از ترک آن است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر حفظ برجام، گفت: افزایش روابط ایران با روسیه و چین برای کسب منافع بین اللملی و ارتقاء روابط با اروپایی ها ضروری است.

   خانه‌ ملت؛ مرتضی صفاری نطنزی در توضیح اهمیت افزایش روابط ایران و چین و روسیه در شرایط خروج آمریکا از برجام، گفت: چین و روسیه شرکایی جمهوری اسلامی در حوزه برجام بودند و مواضعشان به طور اصولی به حوزه‌های بین‌الملی نزدیک تر است، طبیعتا ارتقاء روابط با این دو کشور ضروری است.

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: روسیه و چین عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند و مواضع آنها به جمهوری اسلامی نزدیک تر است از این رو رایزنی و مشورت بیشتر در ارتباط با برجام با این دو کشور تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: جمهوری اسلامی در جریان مذاکره با اروپایی‌ها و روسیه و چین باید بر ایستادگی در برجام تاکید کنند و آنها را حول توافق هسته‌ای حفظ کند تا خواسته و مطالبات جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی عملیاتی شود.

صفاری نطنزی تاکید کرد: داشتن برجام بهتر از نداشتن برجام است، منافع داشتن برجام نیز تنها به سود ایران نخواهد بود، طرف‌های اروپایی و روسیه و چین نیز از قِبل برجام منافعی را کسب خواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تحکیم روابط ایران با روسیه و چین در چنین شرایطی می‌توان به عنوان پشتوانه برای ما باشد زیرا این دو کشور علاوه بر برجام دارای منافع مشترک بسیار با جمهوری اسلامی هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بررسی جامع روابط دو جانبه ایران و چین، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، روابط ایران و روسیه، مجلس شورای اسلامی