خدادادی:

نسخه نهایی طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به هیات رئیسه مجلس تقدیم می شود

رئیس کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی می گوید پس از رفع ایرادات مجلس به این طرح، تسخه نهایی روز چهارشنبه به هیات رئیسه مجلس تقدیم می شود.

   خانه ملت؛ سلمان خدادادی درخصوص ارجاع جزئیات طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به کمیسیون مشترک این طرح، گفت: بعد از ظهر روز سه‌شنبه هفته جاری جلسه‌ای برای رفع ابهامات و اصلاحات مورد نظر نمایندگان در صحن علنی برگزار خواهد شد و نتیجه آن طی روز چهارشنبه به هیات رئیسه مجلس تقدیم می‌شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود آنکه کلیات طرح فوق در صحن علنی رای وارده و جزئیات آن به کمیسیون ارجاع داده شده است اما براساس مستندات نه جزئیات آن خلاف برنامه ششم است و نه مشمول اصل 175 قانون اساسی می‌شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه به دنبال پافشاری نمایندگان کلیات طرح در صحن رای آورد و منجر به بررسی آن در هیات رئیسه و ارجاع جزئیات به کمیسیون مشترک شد، افزود: طبق این طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نه تنها برای دولت بار مالی نخواهد داشت بلکه تعداد کارکنان آن نیز کمتر خواهد شد.

رئیس کمیسیون مشترک طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: ایرادات در جلسه‌ای در کمیسیون مشترک با حضور کارشناسان بررسی خواهد شد تا متن تصحیح شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تقویت صنعت گردشگری، مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه