مافی مطرح کرد:

تحریم آمریکا توسط روسیه برای کاهش تأثیرات منفی خروج از برجام

عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است روسیه برای کاهش تأثیر خروج آمریکا از برجام تصمیم به تحریم این کشور دارد.

   خانه ملت؛ پروانه مافی با اشاره به تصمیم دومای روسیه به تحریم آمریکا به‌دنبال خروج این کشور از برجام گفت: وقتی آمریکا در عرصه بین المللی با قلدرمآبانه حاضر شده، قواعد بین المللی را زیر پا می گذارد و از برجام خارج می شود این پالس را به دنیا می دهد که سایر کشورها نیز اجازه تخطی از قوانین بین المللی را دارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: قراردادهای بین المللی به گونه ای است که باید رعایت شده و همه کشورها به اجرای مفاد آنها ملتزم هستند.

وی افزود: با اقدامات غیرقانونی آمریکا، کشوری مثل روسیه نیز برای جلوگیری از تأثیر این اقدام تحریم را صورت می دهد و ما نیز بارها گفته ایم که خروج آمریکا از برجام در وهله نخست به ضرر خود این کشور خواهد بود.

مافی ادامه داد: از سوی دیگر خروج و نقض یک توافقنامه مهم بین المللی باعث می شود اعتبار ناقض آن زیر سوال برود و امروز ایالات متحده به عنوان کشوری که ناقض عهد است شناخته می شود که تبعات بسیار سنگینی برای آنها خواهد داشت.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس در مجلس دهم ادامه داد: البته خروج آمریکا از برجام برای کشور ما نیز مشکلاتی به همراه خواهد داشت اما خود آمریکا بیشترین متضرر به واسطه این خروج بوده است که باعث سقوط اعتبار بین المللی آنها و بی اعتمادی کشورها نسبت به این کشور نیز شده است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا تحریم روسیه تأثیری بر مواضع آمریکا خواهد داشت یا خیر، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور آمریکا یک تاجر است و عموما تجار محاسبه منافع دارند و وقتی فضای فشار در سطح بین الملل علیه خود مشاهده کنند ممکن است در تصمیم خود بازنگری کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، رییس مجلس شورای اسلامی