خبر

مسیر شما: اخبار تعیین تکلیف وضعیت بانک های متخلف در استنکاف از پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان
تعیین تکلیف وضعیت بانک های متخلف در استنکاف از پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان

نمایندگان مردم در خانه ملت جهت تأمین نظر شورای نگهبان شرایط پرداخت تسهیلات به متقاضیان در صورت استنکاف بانک از پرداخت آن را تعیین کردند.

 خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود با اصلاح تبصره ماده 62 این قانون با 160 رأی موافق، 70 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در جلسه جهت تأمین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.

تبصره ماده 62 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور به این شرح اصلاح شد: رئیس کل بانک مرکزی موظف است هیاتی متشکل از خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی در هر استان از میان افرادی که استاندار پیشنهاد می‌کند تشکیل دهد. کسانی که مورد تأیید رئیس کل بانک مرکزی قرار می‌گیرند و با حکم وی به عضویت‌های هیئت‌های موضوع این تبصره درمی آیند به عنوان نماینده رئیس کل محسوب می‌شوند.

این هیات موظف است دلایل و مستندات بانک‌ها برای استنکاف از پرداخت تسهیلات مورد نظر کارگروه تسهیل را بررسی و درباره آن اظهارنظر نماید. در صورتی که دلایل بانک برای استنکاف از پرداخت تسهیلات مورد نظر، مورد تأیید هیئت موضوع این تبصره قرار نگیرد، بانک موظف است تسهیلات مورد نظر را به متقاضی پرداخت کند. عدم تمکین بانک، تخلف از دستور بانک مرکزی تلقی شده و موضوع به هیات انتظامی بانک مرکزی ارجاع خواهد شد. رئیس کل بانک مرکزی می‌تواند هر یک از اعضای هیئت مذکور را عزل نماید./

نظر شما
مشخصات خبر