کاظمی:

آیا تحریم شرکت های آمریکایی توسط دومای روسیه تأثیری در تصمیمات غیرعقلانی ترامپ دارد؟

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تحریم شرکت های آمریکایی توسط دومای روسیه را در محدودیت تصمیمات غیرعقلانی ترامپ مؤثر دانست و گفت: ۶۳درصد مردم آمریکا و ۹۳درصد جریانات سیاسی این کشور با خروج دولتشان از برجام مخالفت هستند.

   خانه ملت؛ محمد کاظمی در واکنش به تحریم شرکت‌های آمریکایی توسط مجلس دومای روسیه، گفت: به طورحتم چنین اقدامی از سوی روس‌ها در محدود کردن رفتارها و تصمیمات غیرعقلانی ترامپ موثر است چراکه آمریکا به مبادله اقتصادی و تجاری با همه کشورها از جمله روسیه نیازمند بود از این رو تحریم آمریکا از سوی شرکت‌های روسیه نمی‌تواند بی‌تاثیر باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خارج شدن یا فسخ یک قرارداد را به دلیل اقدام غیرقانونی یک کشور یا یک فرد منطقی ندانست و عنوان کرد: از آنجا که تمامی اقدامات ترامپ بر اساس عقل و منطق نیست، واکنش ها علیه این اقدام ترامپ رو به افزایش است.

وی افزود: تاکنون63 درصد مردم آمریکا و همچنین 93 درصد جریانات سیاسی این کشور که از جمهوری‌خواهان نیز هستند با خروج دولت خود از برجام مخالفت کرده‌اند که نشان می‌دهد هنوز وجدان‌های بیداری در دنیا وجود دارد.

کاظمی با اعتقاد به اینکه اقدام روسیه مبنی بر تحریم آمریکا را نیز می‌توان در چارچوب نفی اقدام ترامپ تفسیر کرد، ادامه داد: امیدواریم موضع‌گیری‌های دنیا علیه اقدامات غیرمنطقی، غیرحقوقی و غیرانسانی ترامپ بیشتر شده و جهانیان نشان دهند که طرفدار حق و حقیقت و اجرای عدالت است.

وی با بیان اینکه اظهارنظر قطعی درباره اثر عملی اقدام روسیه علیه آمریکا زود است، اظهارکرد: قطعا این موضوع که کشوری همچون روسیه ارتباطات اقتصادی خود را با آمریکا کاهش دهد در تصمیمات دولت آمریکا تأثیرگذار خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره مجدد به خروج آمریکا از برجام، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که ترامپ با این اقدام نابخردانه و غیرقانونی خود در جهان تنها مانده و اجماع جهانی را علیه خود صورت داده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، مجلس شورای اسلامی