گرمابی تاکید کرد:

ارزآوری زعفران خراسان رضوی نیازمند توسعه صنعت بسته بندی است

نماینده مردم نیشابور در مجلس با بیان اینکه کشاورزان نیشابوری از عدم پرداخت بهای زعفران توسط دولت گله مندهستند،گفت:عدم بسته بندی مناسب زعفران مانع جذب سود بهینه از صادرات زعفران خراسان رضوی است.

  خانه ملت؛ حمید گرمابی درباره وضعیت تولید زعفران در خراسان رضوی، گفت: زعفران محصولی استراتژیک و درآمدزایی است که نیاز به منابع آبی بالا برای کشت ندارد؛بنابراین مشخص است که بسیاری از کشاورزان در خراسان رضوی تمایل به تولید زعفران دارند؛اما متاسفانه هم اکنون تولیدکنندگان دغدغه‌ی دریافت بهای تولیداتشان را دارند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: افزایش قیمت زعفران امسال در شرایطی که دولت خرید تضمینی داشته به نفع کشاورزان تمام شد، اما متاسفانه بهای خرید تضمینی زعفران بطور کامل به کشاورزان پرداخت نشده است و این امر موجب شد کشاورزان در تنگناهای اقتصادی قرار بگیرند.

کشاورزان اقشار آسیب پذیر جامعه هستند

گرمابی افزود باید به این مهم نیز توجه کرد که کشاورزان اقشار آسیب پذیر جامعه هستند، بنابراین با عدم پرداخت به موقع بهای زعفران‌کاران مشخص است که اقتصاد تولیدکنندگان با مشکل روبرو می‌شود، برای ماندگاری کشاورز در چرخه تولید باید بهای زعفران در اسرع وقت به کشاورزان پرداخت شود.

نماینده مردم نیشابور درمجلس تصریح کرد: برای ایجاد درآمد مناسب از طلای سرخ می‌بایست نگاه ویژه به توسعه صنعت بسته بندی کرد؛ اما متاسفانه عدم رویکرد مناسب به صنعت بسته بندی موجب شده است که اسپانیا زعفران را با بسته بندی شکیل بنام خود ثبت کند.

وی ادامه داد: زمانی که زعفران بدون بسته بندی اصولی و به شکل فله‌ای در ریل صادرات قرار بگیرد؛ بدیهی است که زعفران را کشورهای دیگر با بسته بندی مناسب و با سود چندبرابری به فروش می رسانند.

کسب درآمد بهینه از طلای سرخ نیازمند محدودیت یا ممنوعیت صادرات فله‌ای زعفران

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس بابیان اینکه کسب درآمد بهینه از طلای سرخ نیازمند محدودیت یا ممنوعیت صادرات فله ای زعفران است، یادآورشد: بسته بندی نامناسب زعفران مانع جذب سود بهینه از صادرات زعفران خراسان رضوی است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، زعفران، صادرات فله ای زعفران، فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان، مجلس شورای اسلامی