رضایی اظهارکرد:

لزوم ارائه ضمانت اروپایی ها برای مقابله با تحریم های ثانویه آمریکا

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اروپا باید برای مقابله با تحریم های ثانویه آمریکا، به کشورمان ضمانت دهد.

   خانه ملت؛ محمدابراهیم رضایی با اشاره به فعالیت دستگاه دیپلماسی کشورمان در رابطه با بررسی وضعیت برجام و رایزنی در خصوص دریافت ضمانت های لازم از اروپایی ها، گفت: باید اذعان کرد در مفاد برجام موضوعاتی مورد تاکید قرار گرفته که ابتدا اروپایی ها باید ضمانت عملی در خصوص تحقق آنها به ایران ارائه کنند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با خروج آمریکا از توافقنامه، تحریم های ثانویه مجددا برقرار خواهد شد، اظهار کرد: بر این اساس موانع اقتصادی بر سر راه فعالیت اقتصادی و تبادلات مالی کشورمان و اروپایی ها بوجود می آید از این رو کشورهای اروپایی باید برای برطرف شدن این مشکل تدبیر کرده و راهکارها را به کشورمان تضمین دهند.

وی ادامه داد: تضمین فعالیت تجار و بازرگانان ایرانی و اروپایی و همچنین تسهیل تبادلات پولی از دیگر موضوعات مهیم است که مسئولان وزارت امورخارجه در مذاکرات خود باید نسبت به آن تاکید کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: تضمین فروش نفت کشورمان نیز از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود زیرا در زمان تحریم این عرصه با مشکلات متعددی مواجه شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نباید غافل شد که آمریکا و اروپا منافع مشترکی دارند از این رو باید برای ایجاد افتراق و جدایی منافع مذکور، تبادلات مالی بر پایه پولی یورو صورت بگیرد از این رو این امر نیز در ضمانت های برجامی اروپا مورد توجه قرار بگیرد./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، ضمانت، مجلس شورای اسلامی