جمالی نوبندگانی:

شروط وزیر خارجه آمریکا آروزهای محقق نشده این کشور است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه شروط پمپئو آروزهای محقق نشده آمریکا است، گفت: تعیین شروط جوسازی برای بر هم زدن مذاکرات ایران و اروپایی ها است.

خانه‌ملت: محمدجواد جمالی نوبندگانی در واکنش به تعیین شروط 12 گانه پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا برای توافق جدید با ایران و تاثیر این شروط بر مذاکرات بین جمهوری اسلامی و طرف‌های اروپایی، گفت: مواضع انگلیس در میان اروپایی‌ها متفاوت از مواضع آمریکایی‌ها نیست زیرا انگلیس دنباله‌روی صد درصد آمریکا است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شرایط دوازده گانه‌‌ای که پمپئو وزیر جدید خارجه آمریکا در رابطه با ایران مطرح کرده است، آرزوی آمریکایی‌هایی است که از ابتدای پیروزی انقلاب داشته است.

وی افزود: شروط جدید آرزوهای محقق نشده آمریکایی‌هاست، لذا به نظر نوعی جوسازی برای تاثیرگذاری بر مذاکرات جمهوری اسلامی و اروپا است.

جمالی نوبندگانی معتقد است: آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که ایران هیچ زمانی چنین شروطی را نمی‌پذیرد، اما برای سنگ‌اندازی و اخلال در مذاکرات ایران و اروپایی‌ها مطرح کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامیف تصریح کرد: اروپایی‌ها باید شأن و جایگاه خود را حفظ کنند و بدون توجه به شروط مطرح از سوی وزیر خارجه آمریکا مذاکرات را با ایران پیش ببرند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هرچند اروپایی‌ها با آمریکا دارای پیوندهای قدیمی در حوزه‌های سیاسی و نظامی و غیره هستند اما جدای از این پیوندها و در ارتباط با مذاکرات با ایران نباید بیش از حد نقش بردگی آمریکا را بازی کنند.

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، تحریم، مذاکرات