زارع در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی:

مالیات بر آلایندگی خودروها هدفمند می شود

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای کمیسیون متبوعش با موضوع هدفمندسازی مالیات بر آلایندگی خودروها خبر داد.

رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جلسه دیروز (سه شنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس موادی دیگر از لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده با حضور نمایندگان بخش خصوصی، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و مسئولان سازمان امور مالیاتی بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:موضوع هدفمندسازی مالیات بر آلایندگی خودروها محور نشست امروز کمیسیون اقتصادی بود و نظرات کارشناسی در این خصوص مطرح و بررسی شد.

نماینده مردم آباده،بوانات و خرم بید در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون اقتصادی با موادی از لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده مبنی بر هدفمندسازی مالیات بر آلایندگی خودروها موافقت کردند و مقرر شد مالیات بر آلایندگی مبنی بر برچسب خودروها به تفکیک خودروهای سبک،سنگین و موتور سیکلت اخذ شود.

زارع در پایان یادآور شد:اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با پیشنهاد دولت مبنی بر وضع نرخ های بالاتر مالیاتی بر خودروهای وارداتی نسبت به خودروهای تولید داخل موافقت کردند./

برچسب ها

آلایندگی، آلایندگی هوا، اخبار برگزیده، بحران آلایندگی شهرها، بدهکاران مالیاتی