کریمی قدوسی:

اظهارات پومپئو همان بهانه های تحریمی آیسا و کاتسا است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دوازده شرطی که در اظهارات پومپئو مطرح شده در قوانین مانند آیسا و کاتسا به عنوان بهانه برای تحریم درنظر گرفته شده است و هم اکنون علیه ایران اجرایی می شود.

   خانه‌ ملت؛ جواد کریمی قدوسی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا و استراتژی تازه این کشور درباره جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایالات متحده در توافقنامه بین ایران و 1+5 تحریم ها را لغو نکرد بلکه تعلیق کرد از این هم اکنون می توان نتیجه گرفت که اظهارات مایک پومپئو سناریوی جدید آمریکا بعد از خروج از برجام است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در رابطه با بخشی از اظهارات پومپئو مبنی بر اینکه ایران باید غنی سازی اورانیوم را متوقف کند و هرگز به دنبال بازفرآوری پلوتونیوم نرود و تاسیسات آب سنگین خود را ببندد، تصریح کرد: ماده مولیبدن یکی از موادی است که برای تولید رادیو داروهایی تشخیصی استفاده می شود که هم اکنون در برای تامین آن صددرصد وابسته هستیم در حالی که ماده مولیبدن می توانست یکی از مواد بدست آمده از قبل آب سنگین اراک باشد.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب نیز در سخنان خود تاکید کردند که آب سنگین اراک در حوزه پزشکی خیلی کاربرد و اهمیت دارد، ادامه داد: این مهم در حالیست که آمریکایی ها در برجام سعی کردند این عرصه ها را تخریب کرده و به نوعی کشورمان را در لبه وابستگی نگه داشتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: می توان اذعان کرد که اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا برگرفته از تحلیل و بررسی اندیشکده های ایالات متحده است که برجام را طراحی کردند.

کریمی قدوسی گفت: دوازده شرطی که در اظهارات پومپئو مطرح شده در قوانین مانند آیسا و کاتسا به عنوان بهانه برای تحریم درنظر گرفته شده است و هم اکنون علیه ایران اجرایی می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد فصل جدید برجام را آمریکایی ها شروع کرده اند و می خواهند افق هایی را که نتوانستند بدست بیاورند، مجددا دردستورکرا خود قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت ، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه آژانس بارها پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام را تایید کرده است، عنوان کرد که اتحادیه اروپا متعهد به اجرای کامل و موثر توافق هسته‌ای است و خواهد بود./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مجلس شورای اسلامی