تجری:

اروپا در میدان عمل منافع ملی ایران را تأمین کند برجام را حفظ می کنیم

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس گفت: مذاکره با اروپا باید با نگاه شک صورت بگیرد و اگر توانستیم در میدان عمل با ظرفیت اروپا منافع ملی و حقوق کشورمان را تحصیل کنیم برجام را حفظ می کنیم.

 خانه ملت؛ فرهاد تجری درباره مسئولیت اروپا در قبال خروج آمریکا از برجام و لزوم تضمین عملی آنان برای اجرای برجام اظهار کرد: خروج آمریکا از برجام قطعا افکار عمومی و جامعه جهانی و کارشناسان حقوق بین الملل را به سمت حقانیت جمهوری اسلامی ایران جلب کرد و خوی زورگویی و بی‌منطقی آمریکایی‌ها را بار دیگر در دنیا به نمایش گذاشت.

وی تصریح کرد: مقام معظم معظم رهبری از همان ابتدا فرموده‌ بودند که به اینها اعتماد ندارند و مذاکره با جامعه غرب و اروپا هم باید با نگاه شک صورت بگیرد و اگر توانستیم در میدان عمل با ظرفیت اروپا منافع ملی و حقوق کشورمان را تحصیل کنیم در برجام می‌مانیم و آن را حفظ می‌کنیم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس گفت: ایران برخلاف تبلیغات سوء و دروغگویی‌های صهیونیست‌ها و آمریکا نشان داد که با برجام و بدون آن، به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و در صورت خروج از برجام هم در دستور کار ما نخواهد بود. بنابراین در برجام توانستیم این فضاسازی ها را خنثی کنیم.

به گزارش آنا؛ تجری خاطرنشان کرد: در شرایط جدید خروج آمریکا از برجام هم تا جایی که بتوانیم و منافع مردم و نظام تامین شود، در برجام می‌مانیم و زمانی که احساس کردیم رفتارها و گفتار اروپایی‌ها درباره پایبندی به برجام نمادین و فرمایشی است و آنها قدرت عمل به منافع ما را ندارند؛ تدبیر خاص در مقابله با آن را انجام خواهیم داد./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ضمانت، مجلس شورای اسلامی، منافع ملی