ملکشاهی:

واشنگتن نمی تواند در مذاکرات برجامی ایران و اروپا ایفای نقش کند

رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه شروط مطرح از سوی وزیر خارجه آمریکا ارتباطی با برجام هم ندارد، گفت: این شروط نمی تواند سد راه مذاکرات ما با اروپایی ها شود.

   خانه‌ ملت؛ الهیار ملکشاهی در خصوص شروط دوازده‌گانه وزیر خارجه آمریکا برای توافق جدید با ایران و تاثیر این شروط بر مذاکرات ایران و اروپا، گفت: جمهوری اسلامی ایران در مواردی که وزیر خارجه آمریکا پیرامون توقف غنی‌سازی، اجازه بازدید از سایت‌های هسته‌ای، کاهش رفتارهای تهدیدکننده علیه ایرائیل، عربستان و امارات و غیره با آمریکایی‌ها توافق نخواهد کرد و قائل به مذاکره جدید نیست.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ کدام از شروط مطرح قابل بررسی هم نیست، تصریح کرد: در جریان تصویب برجام نیز ایران با آمریکا مذاکره نکرد بلکه جمهوری اسلامی با مجموعه‌ای از کشورها به توافق رسید که آمریکا یکی از آنها را شامل می‌شد.

وی افزود: شروط مطرح از سوی وزیر خارجه آمریکا ارتباطی با برجام هم ندارد، جمهوری اسلامی در توافق برجام هم حاضر به مذاکره حول مسائل مطرح نشد، در حال حاضر نیز آمریکا از برجام خارج شده لذا در موضوع برجام هم نمی‌توانند اظهارنظر کنند.

ملکشاهی معتقد است: پمپئو فردی تازه کار است و برای تثبیت جایگاه خود چنین اظهاراتی را مطرح کرده است، این شروط نمی‌تواند سد راه مذاکرات ما با اروپایی‌ها شود.

وی تصریح کرد: ایران با طرف‌های اروپایی حول برجام مذاکره خواهد کرد و قرار نیست سایر مواردی که وزیر خارجه آمریکا به آن‌ها اشاره کرده است در مذاکرات بین ایران و اروپا مطرح شود.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به تاکیدات رهبری و نمایندگان مجلس، مذاکره تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که منافع جمهوری اسلامی تامین شود در غیر این صورت برجام هم ادامه پیدا نخواهد کرد./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مجلس شورای اسلامی