رحیمی جهان آبادی:

۲ هدف تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد ایجاد فروپاشی اجتماعی و اختلال اقتصادی دو هدف تحریم های جدید وزارت خزانه داری آمریکا علیه کشورمان است.

   خانه ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی در واکنش به تحریم های جدید وزارت خزانه داری آمریکا علیه کشورمان، گفت: آمریکا جنگ اقتصادی علیه ایران را شروع کرده و طی ماه های آتی نیز به اوج خود خواهد رسید از این رو شاهد تحریم های سریالی چند وقت گذشته وزارت خزانه داری این کشور هستیم.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایالات متحده همواره گزینه نظامی را بر علیه کشورمان روی میز نگاه داشته اما امروزه کارشناسان این کشور به این نتیجه رسیده اند راحت از گزینه نظامی، ایجاد اختلال اقتصادی و افزایش فشار برای کاهش ارزش ریال است.

وی ادامه داد: در واقع آمریکایی ها می خواهند با ایجاد فروپاشی اجتماعی و اعتراض های خیابانی زمینه امتیازگیری را فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: ایالات متحده با تحریم افرادی که آنها را منتسب به سپاه پاسداران می دانند، فضاسازی منفی در بین کشورهای منطقه ایجاد می کنند و می خواهند سپاه پاسداران را عامل اصلی بروز حوادث و رخدادهای مختلف معرفی کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین با این سیاست درصدد معرفی کردن سپاه پاسداران به عنوان ریشه تمام مشکلات داخلی و منطقه ای هستند و علت اصلی آن را هم دخالت در رخدادهای منطقه می دانند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد تمام قوای کشور باید برای جذب سرمایه گذاری خارجی، بهبود روابط بانکی، ایجاد رونق اقتصادی و غیره گام های اساسی بردارند تا تحریم های ظالمانه آمریکا بی اثر شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که پنج ایرانی را به بهانه آنچه آن را «حمایت فنی و تسلیحاتی از حوثی‌های یمن» خواند به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم ها، مجلس شورای اسلامی