بختیار:

آیا آمریکا و اروپا بر سر برجام معامله می کنند؟

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: تعامل آمریکایی ها با اروپایی ها در خصوص برجام، امر بعیدی نیست زیرا اروپایی ها بارها نشان داده اند که به سمت آمریکایی ها غش کرده اند.

   خانه ملت؛ علی بختیار در خصوص امکان نزدیک شدن آمریکا به اروپا در زمینه برجام، اظهار داشت: خروج آمریکایی ها از برجام باعث شد که افکار عمومی جهان نسبت به آمریکا بی اعتماد شوند و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، نباید به آمریکایی‌ها اعتماد کرد، امروز نیز کشورهای مختلف جهان پس از خروج آمریکا از برجام، دریافتند که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران تصمیم گرفته تا ابتدا با اروپایی‌ها مذاکره کند و فعلا از برجام خارج نشود، بیان کرد: اگر 3 کشور اروپایی حاضر در برجام تضمین کافی بدهند تا فروش نفت ایران، بیمه، سرمایه گذاری خارجی و ادامه فعالیت شرکت‌های اروپایی که در ایران سرمایه گذاری کرده‌اند، متوقف نشود، می‌توان برجام را با این کشورها ادامه داد.

وی افزود: اگر اروپایی‌ها تضمین کافی ندهند، جمهوری اسلامی ایران در مورد آینده تصمیم خواهند گرفت و این تصمیم قطعا به گونه‌ای خواهد بود که منافع ملی تامین شود.

بختیار ادامه داد: تعامل آمریکایی‌ها با اروپایی‌ها در خصوص برجام، امر بعیدی نیست زیرا اروپایی‌ها بارها نشان داده اند که به سمت آمریکایی‌ها غش کرده‌اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی‌ها به خاطر زیاده خواهی‌هایی که دارند در مذاکرات کار را به شکلی پیش می‌برند تا بتوانند منافع خود را تامین کنند و به گونه‌ای عمل نمی‌کنند که منافع ایران در برجام تامین شود.

نماینده مردم گلپایگان بیان کرد: آنچه که ایران باید دنبال کند، تحقق منافع ملی و امنیت ملی جمهری اسلامی است که خوشبختانه با وفاق و همگرایی که ایجاد شده، دولت و مجلس پشت سر مقام معظم رهبری کارها را پیش می‌برند./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، ضمانت، مجلس شورای اسلامی