میرزاده پاسخ داد:

تغییرات کمیسیون آموزش بر طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تغییراتی بر طرح تعیین تکلیف معلمان حق التدریس به منظور اخذ موافقت نمایندگان در صحن علنی مجلس اعمال کرده است.

   خانه ملت؛ سید حمایت میرزاده درخصوص قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس، گفت: طرح یک فوریت الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس قرار دارد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: در هفته گذشته طرح پیشنهادی کمیسیون آموزش در صحن علنی مجلس رد و مجدد به کمیسیون ارجاع شد.

وی درخصوص اصلاح محتوای این طرح در کمیسیون آموزش، توضیح داد: در طرح قبلی مقرر بود آزمون استخدامی توسط سازمان سنجش برگزار شود، آموزش و پرورش تراز نمره را تعیین کند و سازمان امور استخدامی تعداد نیازهای کشور را در این زمنیه اعلام کند و دولت نیز برای تدوین آیین‌نامه اجرایی سه ماه فرصت دارد.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق تغییراتی که در کمیسیون آموزش بر این طرح ایجاد شد برگزاری آزمون توسط سازمان سنجش حذف و به آزمون داخلی از طریق آموزش و پرورش تبدیل شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: وزارت آموزش و پرورش باید با برگزاری آزمونی داخلی و با توجه به تعداد نیروهای موردنیاز اعلام شده توسط اداره استخدامی و نمره حدنصاب مشخص شده وضعیت معلمان حق‌التدریس را مشخص کند و دولت نیز سه ماه فرصت دارد آیین‌نامه‌های اجرایی را تدوین کند./

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، استخدام معلمان، تامین نیروی انسانی متخصص، مجلس شورای اسلامی