سلیمی:

آمریکا وزارت جنگ خودش را به خزانه داری اش منتقل کرد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد به تحریم های جدید وزارت خزانه داری آمریکا علیه کشورمان، دور جدیدی از جنگ اقتصادی علیه ایران است.

   خانه ملت؛ اصغر سلیمی در واکنش به تحریم های جدید وزارت خزانه داری آمریکا علیه کشورمان، گفت: امروزه مشهود است که آمریکا وزارت جنگ خودش را به خزانه داری‌اش منتقل کرده تا از طریق فشارهای اقتصادی و اعمال تحریم به کشورمان ضربه بزند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا با خروج یکجانبه از برجام در دنیا به عنوان کشور غیر قابل اعتماد محسوب می شود از این رو هم اکنون نمی تواند تحریم ها علیه ایران را افزایش دهد، اظهارکرد: باید یادآور شد از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی همواره ایران در معرض تحریم های مختلف از سوی ایالات متحده بوده از این رو بخشی از اعلام های پی در پی آمریکا مبنی بر تحریم افراد حقیقی و حقوقی صرفا فضاسازی سیاسی منفی عیله کشورمان است.

وی ادامه داد: در این بین نیز باید گفت تحریم حوزه حمل و نقل هوایی امری ضد حقوق بشری محسوب می شود زیرا آمریکایی که امروزه عنوان می کنند درصدد کمک به مردم ایران است، با این اقدامات انزجار خودش از ملت مظلوم کشورمان را بیان می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بر این اساس رهبر انقلاب تاکید کردند که اروپایی ها برای ادامه برجام باید در مقابل تحریم های آمریکا نسبت به کشورمان ایستادگی کرده و تضمین های لازم را ارائه کنند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد برای مقابله با تحریم های اخیر وزارت خزانه داری آمریکا باید ظرفیت های داخلی را بیش از گذشته فعال کنیم تا بتوانیم به خودکفایی در بخش های مختلف دست یابیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد دفتر کنترل دارایی‌های خارجی نام ۹ فرد و شرکت را به بهانه تأمین کالاهای آمریکایی برای شرکت‌های هواپیمایی تحت تحریم ایران در لیست سیاه خود قرار داده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، ایالات متحده، تحریم ها، حمل و نقل هوایی، مجلس شورای اسلامی