کاظمی:

کشورهای اروپایی مصمم به ادامه برجام با ایران هستند

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: حجم مبادلات تجاری آمریکا و اروپا نشان می ‍دهد که جدا شدن این دو قطب سخت است.

   خانه ملت؛ محمد کاظمی در خصوص امکان نزدیک شدن آمریکا به اروپا در زمینه برجام، اظهار داشت: طبیعی است که آمریکا به دنبال افزایش فشار بر ایران باشد، امتیازی که آمریکا می‌خواهد به اروپا بدهد به این جهت است که می‌خواهد اروپا را از همکاری با ایران منصرف کند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشورهای اروپایی مصمم هستند که ارتباط خود را با ایران ادامه دهند و به تعهدات خود در برجام عمل کنند.

وی افزود: فشارهای آمریکا با توجه به مواضع خصمانه‌ای که علیه ایران اتخاذ می‌کند، امری طبیعی است و باید منتظر آینده باشیم تا سرنوشت برجام و همکاری ایران و اروپا باشد.

کاظمی ادامه داد: اروپا در حال آزمودن پس دادن است تا مشخص شود این اتحادیه می‌تواند مستقل از آمریکا روی پای خود بایستد یا خیر؟.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: حجم مبادلات تجاری آمریکا و اروپا نشان می‌‍دهد که جدا شدن این دو قطب سخت است ولی به هر حال ایران نیز بازار خوبی برای کشورهای اروپایی است.

وی افزود: قطعا ادامه ارتباط اروپا با ایران و انجام تعهدات براساس برجام، به نفع اروپایی‌ها است، همچنین اعلام استقلال از سیاست‌های غلط آمریکا، افتخاری برای اروپا خواهد بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اروپا و آمریکا در مورد برجام زورآزمایی نمی‌کنند، گفت: اروپایی‌ها با ایران و آمریکا همکاری اقتصادی می‌کنند و آمریکا نمی‌تواند همه نیازهای اروپا را رفع کند و این اتحادیه به ایران نیز نیاز دارد، قطعا کشورهای اروپایی بر اساس منافع ملی خود در خصوص ادامه برجام تصمیم می‌گیرند./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، مجلس شورای اسلامی