بروجردی:

پیگیری تهیه طرح الزام آور برای دولت بر مبنای فرامایشات رهبری

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، خبر داد: نمایندگان به دنبال تهیه طرح الزام آور برای دولت بر مبنای فرامایشات مقام معظم رهبری در ضیافت افطاری با مسئولان نظام هستند.

   خانه‌ ملت؛ علاءالدین بروجردی در خصوص بیانیه کمیسیون مشترک برجام و پیشروی مذاکرات با اروپایی‌ها، گفت: مرحله بیانیه و اعلامیه حول برجام گذشته است و جمهوری اسلامی تنها یک ملاک عمل را خواهد پذیرفت، در صورتی که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اروپایی‌ها گام‌های عملی بردارند، می‌توان به آنها اطمینان پیدا کرد.

پیگیری تهیه طرح الزام‌آور برجامی بر مبنای فرمایشات رهبری

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان به دنبال تهیه طرح الزام‌آور برای دولت بر مبنای فرامایشات مقام معظم رهبری پیرامون برجام و روابط خارجی هستند، تصریح کرد: در این صورت جمهوری اسلامی گام‌های عملی اروپایی‌ها را خواهد سنجید، اعلام بیانیه و دفاع از ایران در سخنرانی‌ها قابل پذیرش نیست.

اروپایی‌ها باید در مقابل آمریکا مقاومت و بر اساس منافع مشترک با ایران عمل کنند

وی افزود: بیانیه کمیسیون مشترک برجام خوب است اما شرط کافی نیست بنابراین با توجه به اینکه فشارهای آمریکا قابل پیش‌بینی است، در صورت مقاومت اروپایی‌ها و عمل بر اساس منافع می‌توان گفت که چنین بیانیه‌هایی هم قابل ارزش است.

تبادل نظر نمایندگان با دیپلمات‌های ایرانی درباره مذاکرات با اروپایی‌ها

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، یادآور شد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به طور مستمر با دیپلمات‌های ایرانی در ارتباط است لذا علاوه بر دریافت گزارش با آنها پیرامون مباحث مطرح در مذاکرات بحث و تبادل نظر خواهیم کرد./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مجلس شورای اسلامی، منافع ملی