صفاری نطنزی:

اروپایی ها باید به صورت عملیاتی شروط مورد اشاره رهبری را اجرایی کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه مذاکره کنندگان باید در مذاکره با طرف های اروپایی شروط اخیر مقام معظم رهبری برای ادامه برجام را در دستور کار داشته باشند، گفت: اروپایی ها از این مرحله به بعد باید به صورت عملیاتی شروط مورد اشاره مقام معظم رهبری را اجرایی کنند و تنها در حد گفتار نباشد.

 خانه ملت؛ مرتضی صفاری نطنزی با اشاره به شروط مقام معظم رهبری برای ادامه برجام با اروپا گفت: با توجه به استقبال برخی از کشورهای اروپایی از این شروط به نظر می‌رسد که اقدامات و عکس‌العمل‌های آنها خیلی با خواسته‌های ما فاصله ندارد البته باید آنها پا را از حرف و گفته فراتر گذاشته و وارد فاز عملیاتی برای خواسته‌های ما شوند.

وی فروش نفت و ارائه خدمات بانکی و نقل و انتقال پول را از جمله مهمترین شروط تعیین شده از سوی رهبر انقلاب برای ادامه برجام با اروپا عنوان و اظهار کرد: اگر این دو مقوله عملیاتی شود بخش عمده‌ای از خواسته‌های ما تامین خواهد شد. مثلا باید بانک‌های آلمانی یا فرانسوی شرایط را به گونه‌ای سامان دهند تا ما با پشتوانه قوی و حقوقی با پشتوانه اتحادیه اروپا وارد کار شویم و آنها هم پاسخگو باشند.

صفاری نطنزی تاکید کرد:‌ اروپایی‌ها در فروش نفت باید خریدار نفت ما باشند همانطور که بیش از این نیز چنین شرایطی وجود داشت. همچنین باید اتحادیه اروپا کارهای قانونی لازم برای نقل و انتقال پول نفت بخصوص از محل فروش نفت را انجام دهد.

به گزارش ایسنا؛ این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با تاکید بر اینکه باید توصیه‌های رهبری در دستور کار مذاکره کنندگان قرار گیرد، گفت: در چنین شرایطی می‌توان انتظار داشت که طرفین بر اساس شروط رهبری به یک جمع بندی درباره‌ی ادامه برجام برسد./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ضمانت، مجلس شورای اسلامی، منافع ملی