چنارانی:

دولت برای ادامه برجام از کشورهای اروپایی ضمانت اجرایی بگیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کشورهای اروپایی و دیگر کشورها قبلاً جواب و امتحان خود را پس داده اند اما باز هم یک فرصت دو سه هفته ای به دولت داده ایم تا ببینیم می تواند ضمانت اجرایی بگیرد یا خیر.

 خانه ملت؛ هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی آمریکا و خروجش از برجام، اظهار داشت: از مسائل مهمی که اکنون در کشور وجود دارد موضوع خروج آمریکا از برجام است.

وی با تأکید بر اتحاد جمعی در داخل کشور افزود: به عقیده بنده ادامه برجام امکانپذیر نیست و دیگر جای مذاکره با اروپایی‌ها وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین یادآور شد: کشورهای اروپایی و دیگر کشورها قبلاً جواب و امتحان خود را پس داده‌اند اما باز هم یک فرصت دو سه هفته‌ای به دولت داده‌ایم تا ببینیم می‌تواند ضمانت اجرایی بگیرد یا خیر.

چنارانی در ادامه خاطرنشان کرد: ایران به نسبت آمریکا در کشورهای اروپایی شاید جای زیادی برای حرف زدن نداشته باشد. نکته قابل ذکر این است که امروز خروج شرکت‌های اروپایی و آلمانی را از ایران می‌بینیم.

به گزارش فارس، وی بر همین اساس اضافه کرد:‌ به نظر من شرکت‌های کوچک اصلا جایگاهی ندارند که ما بخواهیم با آنها وارد معامله شویم. در حال حاضر هم کمیسیون امنیت ملی به لایحه مبارزه با پولشویی را بررسی می‌کند با وجود اینکه کمیسیون امنیت ملی نگاه کلانش مغایر با این لایحه است و تنها در سه بند موافق هستیم، اما در اصل با بند 6 آن کمیسیون امنیت مخالف اساسی آن است./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ضمانت، مجلس شورای اسلامی، منافع ملی