دلخوش:

ناکارآمدی سیستم بانکی مشکلات حوزه تولید کشور را تشدید می کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید تفکر سیاسی محض را کنار گذاشت،گفت: جناح بندی های سیاسی تنها به دنبال تامین منافع سیاسی خود هستند،بنابراین نباید اجازه داد که این موضوعات مسائل اقتصادی را تحت تاثیر قرار دهند .

 خانه ملت؛ برنامه بهارستان رادیو گفتگو با موضوع نگاهی به طرح الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر با حضور کاظم دلخوش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

سیدکاظم دلخوش اباتری عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی بهارستان رادیو گفتگو در این خصوص اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از مولفه هایی است که به وسیله آن می توان از کالای ایرانی حمایت کرد و 20 درصد انسداد از 8 هزار کیلومتر مرز آبی و خاکی بسیار کم است.

وی ادامه داد: در حوزه مالیات برارزش افزوده نیز ایراداتی وجود دارد که باید به زودی رفع شود و نظام مالیاتی کشور را ساماندهی کنیم علاوه بر این موضوع،سیستم ناکارآمد بانکی نیز مشکلات حوزه تولید کشور را تشدید می کند.

دلخوش تصریح کرد: بازارهای هدف مشخص نیستند و غالبا نقل و انتقالات مالی یکی از مشکلاتی است که صادرکنندگان با آن دست و پنجه نرم می کنند؛بنابراین از آنجایی که ما یک کشور استراتژیک هستیم، رفع موانع تولید یک امر اساسی تلقی می شود و دید ما نسبت به سرمایه دار باید عضو شود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد:برداشت من از سخنان رهبر در خصوص حمایت از کالای ایرانی، تولیدات صادرات محور است بنابراین کشور باید با دید صادرات محور به تجارت با دیگر کشورها بپردازد.

وی تصریح کرد: سرمایه داران باید به عنوان یک قوه جایگاه خاصی داشته باشند و سیاست را در اقتصاد کشور وارد نکنیم؛چراکه مشکل اصلی اینجاست که هرکسی کار خود را انجام می دهد و همین امر به تولید لطمه می زند.

دلخوش در پایان با بیان اینکه باید تفکر سیاسی محض را کنار گذاشت، گفت: جناح بندی های سیاسی تنها به دنبال تامین منافع سیاسی خود هستند بنابراین نباید اجازه داد که این موضوعات مسائل اقتصادی را تحت تاثیر قرار دهند و به تولید کشور لطمه بزنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش تولید داخل، توسعه صادرات، رفع موانع تولید، مجلس شورای اسلامی