جاسمی تشریح کرد:

اروپا در برجام بدون آمریکا تا چه اندازه با ایران همکاری میکند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: منافع اروپایی ها تا حد زیادی با آمریکایی ها گره خورده و نمی ‎توان انتظار داشت که اروپا همکاری کاملی با ایران داشته باشد مگر آنکه تضمین های کافی را اخذ کنیم.

   خانه‌ ملت؛ سیدقاسم جاسمی در خصوص ادامه همکاری های برجامی ایران و اروپا، اظهار داشت: واقعیت این است که فعالیت دستگاه دیپلماسی برای ادامه حیات برجام ضرری ندارد و در این زمینه نباید منفعلانه حرکت کرد، بلکه وزارت امور خارجه باید فعالیت دقیقی داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وزارت امور خارجه باید علاوه بر 3 کشور اروپایی با سایر کشورهای جهان نیز رایزنی کند تا جایی که ممکن است، اجماعی را ایجاد کند تا در جهان منزوی نشویم.

وی با بیان اینکه حق دادنی نیست و همیشه حق گرفتنی است، افزود: ایران باید حق خود را در قبال برجام بگیرد، اگر دستگاه دیپلماسی کشور منفعلانه عمل کند و دست روی دست بگذارد، حق ایران پس گرفته نمی‌شود.

جاسمی ادامه داد: معتقدم وزارت امور خارجه باید تا انتها موضوع برجام را پیگیری کند و در رابطه با حقی که ایران دارد با سایر کشورها رایزنی کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا با شیطنت مانع از تامین مافع ایران شد ولی ایران صادقانه به تعهدات خود عمل کرد و اکنون باید دستگاه دیپلماسی حقوق کشور را پیگیری کند.

وی افزود: منافع اروپایی‌ها تا حد زیادی با آمریکایی‌ها گره خورده و نمی‌‎توان انتظار داشت که آمریکایی‌ها همکاری کاملی با ایران داشته باشند مگر آنکه تضمینهای کافی را اخذ کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، جمهوری اسلامی ایران به 3 کشور اروپایی حاضر در برجام نیز بی اعتماد است و باید آن‌ها تضمین‌های لازم را برای اجرای برجام به ایران بدهند./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، مجلس شورای اسلامی