نانواکناری:

اروپایی ها در لفافه به دنبال موضوعات غیربرجامی هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، یادآور شد: اروپایی ها در ظاهر مواردی را مطرح کردند اما به نظر در لفافه موضوعات دیگر هم مطرح شده است لذا در اعتماد به آنها تردید وجود دارد.

   خانه‌ ملت؛ ولی‌الله نانواکناری در خصوص مذاکرات ایران و طرف‌های اروپایی حول برجام بر مبنای اظهارات عباس عراقچی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: نگاه جمهوری اسلامی در عمل است لذا انتظار می‌رود پنج محوری که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند مورد نظر و توجه اروپایی‌‌ها قرار گیرد، بنابراین فروش نفت و گاز و روابط بانکی باید تسهیل و ضمانت به ما داده شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌ها در ظاهر مواردی مطرح کردند اما به نظر در لفافه موضوعات دیگر هم مطرح شده است، با این حال در شرایط کنونی نمی‌توان اعتماد صد در صدی به اروپایی‌ها داشته باشیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی دنبال ضمانت اجرایی مباحث مطرح است، در صورت اطمینان به تمام تعهدات خود هم پابند خواهیم بود، نگرانی ایران تکرار تجربه تلخ آمریکایی‌ها است از این رو برای جلوگیری از این تجربه تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

نانواکناری در ادامه فرمایشات مقام معظم رهبری را یادآور شد و گفت: طرح الزام دولت به اجرای محورهای مذاکره با اروپا آماده شده و نمایندگان نیز آن را امضا کردند، این طرح بر مبنای پنج محوری است که مقام معظم رهبری در رابطه با مذاکره با اروپا مطرح کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: این طرح در صورت تصویب دولت را ملزم به اجرای فرمایشات رهبری می‌کند، لذا طرح به نوعی پشتوانه جمهوری اسلامی در مذاکرات و ادامه برجام خواهد بود./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ضمانت، مجلس شورای اسلامی، منافع ملی