موسوی لارگانی:

توان دفاعی و امنیتی ایران خط قرمز ایران است

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بارها از سوی وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده ما اعلام شده که به هیچ عنوان توان دفاعی و امنیتی ایران قابل مذاکره نیست؛ حتی اگر به قیمت از بین رفتن برجام باشد.

 خانه ملت؛ سیدناصر موسوی‌لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد آمریکایی‌ها نسبت به توافق برجام و با اشاره به عدم پایبندی کشورهای عضو برجام، اظهار داشت: وقتی که آمریکایی‌ها در برجام حضور داشتند، اروپایی‌ها هیچ قدمی در محقق شدن بندهای برجام برنداشتند، امروز در شرایطی که این کشور برجام را ترک کرده، وضعیت و آینده این قرارداد مشخص است.

این نماینده خانه ملت با بیان اینکه کشورهای عضو برجام درصدد هستند تا از طریق جلب توجه آمریکایی‌ها منافع خودشان را تامین کنند، افزود: سران کشورهای اروپایی برجام با تیم مذاکره‌کننده‌شان در تضاد هستند، به‌عنوان مثال وزیر امور خارجه انگلیس و فرانسه اعلام می‌کنند که ما در برجام می‌مانیم؛ اما سران و مقامات ارشد کشورشان صحبت از عدم همکاری در برجام به دلیل وابسته بودن شرکت‌های بزرگ تجاری‌شان با آمریکا می‌زنند. این نشان می‌دهد که اروپایی‌ها تحت فشار آمریکا هستند و به تعهدات خود در قبال برجام عمل نخواهند کرد.

موسوی‌لارگانی با اشاره به فعالیت‌های تجاری شرکت‌های بزرگ اروپایی در کشورمان گفت: از بدو انعقاد قرارداد برجام، شرکت‌های بزرگ تجاری مانند توتال تصمیم به سرمایه‌گذاری در خصوص نفت ما گرفته بودند و در این زمینه قراردادهایی مشابه قرارداد ترکمانچای هم منعقد کرده بودند؛ اما امروز با خروج آمریکا از برجام وحشت کردند و حاضر نیستند با ما همکاری کنند.

به گزارش دفاع پرس؛ نماینده مردم شهرستان فراشبند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها در مورد برجام به دنبال اتلاف زمان کشورمان هستند، خاطرنشان کرد: کشورهای عضو برجام می‌خواهند به گونه‌ای رفتار کنند که ادامه روند برجام در گرو مذاکره با ما بر سر موضوعات موشکی و توان دفاعی باشد؛ اما بارها از سوی وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده ما اعلام شده که به هیچ عنوان توان دفاعی و امنیتی ایران قابل مذاکره نیست؛ حتی اگر به قیمت از بین رفتن برجام باشد./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق هسته ای، توان نظامی ایران، مجلس شورای اسلامی