سلیمی:

آیا مقررات ضدتحریمی اروپا علیه واشنگتن برای حفظ برجام تاثیرگذار است؟

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد اجرای مقررات مسدودکننده اروپا در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران در واقع پیام اقتصادی و مقابله گرانه قاره سبز به واشنگتن است.

   خانه ملت؛ اصغر سلیمی در خصوص آغاز روند اجرای مقررات مسدودکننده اروپا در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: باید اذعان کرد امروزه اروپا بر سر دوراهی مقابله یا همراهی با آمریکا قرار گرفته است؛ از سویی منافع اقتصادی مناسبی در برجام دارد و از سوی دیگر آمریکا جنگ اقتصاید بر علیه‌شان راه اندازی کرده که این دو مولفه سردرگمی در بین کشورهای اروپایی بوجود آورده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر روابط اقتصادی اروپا و آمریکا تحت تاثیر اقدامات غیرمنطقی و منفی ترامپ قرار بگیرد، ایران می تواند بازار خوبی را برای قاره سبز ایجاد کند از این رو مشاهده می شود که برخی از مسئولان کشورهای اروپایی از اهمیت برجام و تدام فعالیت تحت این توافقنامه تاکید می کنند.

وی ادامه داد: اروپایی ها هم اکنون احساس خطر کرده و در تلاش هستند تا از منافع شرکت هایشان در ایران دفاع کنند؛ البته نباید از این نکته غافل شد که این اقدام اروپایی ها به نوعی پیام مقابله با آمریکا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپایی ها باید در مسیر برجامی که رهبر انقلاب معین کرد حرکت کند، تصریح کرد: مقررات مسدودکننده اروپا در برابر تحریم‌های آمریکا در واقع همان مقرراتی است که در گذشته اروپایی ها برای کشور کوبا نیز اعمال کردند اما این مقررات باید با شرایط کشورمان و نوع تحریم های ایالات متحده بروزرسانی شود تا تاثیر مثبت به همراه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس تضمین فروش نفت و گاز، تسهیل مراودات بانکی و غیره از جمله تضامین مهمی است که برای حفظ برجام باید از سوی اروپا در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمیسیون اروپا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که روند تجدید مقررات مسدودکننده را آغاز کرده است که از تجارت اروپایی‌ها در ایران پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و وضع مجدد تحریم‌ها علیه تهران محافظت می‌کند./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، ایالات متحده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم ها، مجلس شورای اسلامی