حسینی کیا خبر داد:

گردش مالی ۱۵ هزار میلیارد تومانی پوشاک قاچاق در کشور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از گردش مالی ۱۵ هزار میلیارد تومانی پوشاک قاچاق در کشور خبر داد.

 خانه ملت؛ حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا در جلسه هم اندیشی بخش خصوصی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصلی ترین مشکل بخش خصوصی این است که دولت رقیب این بخش است و اگر دولت دست از رقابت با آنها بردارد، بخش خصوصی راه خود را پیدا می کند.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در مسئله ای اعم از سیاسی بخش خصوصی متضرر می شود حاکمیت هم باید هزینه خود را بپردازد.

وی با اشاره به فعالیت های مجمع نمایندگان استان در مجلس افزود: در قانون برنامه ششم کارهای خوبی برای کرمانشاه دیده شده که از جمله آنها می توان به افزایش ۱۰ درصد هرساله بودجه به عنوان استان جنگ زده و معافیت های مالیاتی برای استانهایی که بیکاری به نسبت جمعیت آنها زیاد است اشاره کرد.

حجت الاسلام حسینی کیا بیان داشت: سال گذشته برای کرمانشاه مالیات ۲۷.۲ درصدی بسته بودند که با بحث و تلاش های نمایندگان این رقم را به ۹ درصد رساندیم.

به گزارش مهر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اشاره ای به بحث مبارزه با قاچاق کالا کرد و گفت: ۱۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی پوشاک قاچاق و ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی سیگار قاچاق که ۷۰ درصد سیگارهای قاچاق مربوط به دو شرکت خارجی است، باید پرسید که چطور این شرکت ها ارز خود را از کشور خارج می کنند ولی برای تولیدکننده ارز نداریم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش خصوصی، قاچاق کالا، قاچاقچیان، مجلس شورای اسلامی