رضایی مطرح کرد:

پیام های عدم همراهی کشورها با آمریکا در رای گیری قطعنامه شورای امنیت درباره سرزمین های اشغالی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است زمانی آمریکا به صورت آمرانه با کشورها برخورد می کرد اما امروز اقدامات این کشور باعث شده ابهت آنها زیر سوال رفته و دوره آنها روز به زوال بگذارد.

   خانه ملت؛ محمدابراهیم رضایی با اشاره به عدم همراهی کشورها با آمریکا در نشست شورای امنیت درباره سرزمین‌های اشغالی گفت: قرائن و شواهد نشان می دهد سیاست های آمریکا رو به شکست گذاشته و اعتبار و ابهت آنها زیر سوال رفته است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: پیش از این آمریکایی ها به صورت آمرانه با کشورها برخورد می کردند و سال ها این رویه را پیش گرفته بودند اما اکنون دوره آنها رو به زوال گذاشته است.

وی افزود: عدم همراهی کشورها با آمریکا در سازمان ملل و شورای امنیت در خصوص فلسطین و برخوردی که با آمریکا به خاطر خروج این کشور از برجام شد، باعث شده ایالات متحده دیگر ابرقدرت نباشد و نظام دنیا از تک قطبی بودن خارج و به سمت چند قطبی شدن حرکت کند.

رضایی در ادامه روندی که کشورها در رویارویی با آمریکا پیش گرفته اند را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: کشورها رفته رفته اعتماد به نفس پیدا کرده اند و چه کشورهای اروپایی و چه کشورهای عربی با عزت نفس بیشتری نظرات خود را بیان کرده و با آمریکا مقابله می کنند که باید ادامه دار شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا و اسرائیل روز به روز منزوی تر می شوند که نتیجه نهایی آن نابودی صهیونیست ها، پایان اشغالگری و نجات فلسطینیان و بازگشت آوارگان به سرزمین خود خواهد بود.

به گزارش خانه ملت، پس از آنکه در نشست عصر جمعه شورای امنیت، قطعنامه پیشنهادی کویت که حمایت 10 عضو شورای امنیت را به همراه داشت، با وتوی آمریکا مواجه شد، پیش نویس قطعنامه آمریکا درباره سرزمین های اشغالی مورد رای گیری قرار گرفت که تنها یک رأی موافق را که متعلق به نماینده این کشور بود، کسب کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، فلسطین اشغالی، لابی صهیونیسم، مجلس شورای اسلامی