سلحشوری:

بالا رفتن هزینه سفر منجر به حذف گردشگری داخلی از برنامه خانواده ها می شود

عضو ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی اعتقاد دارد بالا رفتن هزینه سفر منجر به حذف گردشگری داخلی از برنامه خانواده ها می شود.

   خانه ملت؛ پروانه سلحشوری در خصوص بالارفتن هزینه مسافرت گفت: اگرچه در دنیا مرسوم است که هنگام پیک مسافرت، قیمت‌ها بالا می‌رود و هنگام پایین‌بودن میزان مسافرت‌ها، قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند ولی گرانی مسافرت در تعطیلات کشور مانند تعطیلات خرداد ماه سال جاری از دو زاویه مورد توجه قرار داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زاویه اول تعطیلاتی بود که پشت‌سر هم قرار داشت و دیگری نیز بالا رفتن قیمت‌ها و گرانی بود که در کشور فراگیر شده بود؛ بنابراین با وجود تعطیلات پشت‌سرهم و گرانی فراگیر، به طور قطع قیمت تمام شده مسافرت برای هموطنان نیز بالا می‌رود.

این نماینده مجلس در دوره دهم با انتقاد از وضعیت گرانی فراگیر در کشور و لزوم تعدیل قیمت‌ها افزود: گرانی مسافرت سبب کاهش میزان گردشگری داخلی خواهد شد و می‌تواند به اقتصاد این بخش نیز ضربه وارد کند.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس ادامه داد: هنگامی که شرایط بد اقتصادی بر خانواده‌ها حاکم می‌شود، اولین موردی که خانواده‌ها دست به حذف آن می‌زنند، اوقات‌فراغت است و حذف این بخش می‌تواند مشکلات زیادی را در کنار مشکلات اقتصادی به خانواده‌ها تحمیل کند.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی در خاتمه خاطرنشان کرد: باید برای برون‌رفت از وضعیت گرانی سفر در کشور به طور فراگیر موضوع مورد بررسی قرار گیرد و یک تصمیم جدی اتخاذ شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بررسی تغییرات سبد مصرفی خانوارها، توریسم و صنعت گردشگری، حذف هزینه های زائد، سفر، مجلس شورای اسلامی